[TM] Centura Timisoara

Started by radutm, January 21, 2013, 01:09:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

mircea

@Ionut știu că e termenul contractual, dar cine se așteaptă să fie gata la data aia? La modul serios vorbind, nu baliverne electorale.

Ionut

Păi astea erau promisiunile.
Și termenul contractual.
Eu știu cine se așteaptă....??!

Grindeanu... Umbrărescu... ultrașii UMB...

user3412

#1337
Pe pasajul peste CF 918 se poate observa latimea benzilor si spatiu ramas pentru acostamente, intra o persoana/bicicleta



https://www.facebook.com/DRDP.Timisoara/posts/pfbid02T4qPjLyPgf5mDfYHv5Sa3eNsPRMmiLBgcfT6kBPHQiurW8FJKHfW5FKagWdi1FwTl

ncb

Pagina de Facebook DRDP Timisoara: Link Facebook cu poze

QuoteA început astăzi lansarea tablierului metalic la pasajul peste calea ferată din zona Freidorf, pe șantierul centurii Timișoara Sud. Pasajul are 8 deschideri, dintre care 3 deschideri au prevăzut tablier metalic în lungime totală de 136 metri.


TibiV

frameDFuturePRODUCTIONS: CENTURA SUD Timișoara - Montarea tablierului metalic la pasajul peste CF 132 (Freidorf)

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

ioio_viola

am dat o tura cu bitigla aseara pe portiunea Ghiroda-Mosnita. in mare parte aici lipseste doar stratul de uzura. La ora 22 inca circulau camioanele cu umplutura. O duceau la parcarea de langa Drumul Boilor. Camioanele nu erau ale UMB-ului. Erau cu nr de AR...
La pasajul de la Mosnita au ajuns cu umplutura pe la 25% pe partea dinspre Ghiroda. In cealalta parte nu am trecut ca era prea tarziu si intuneric.

#mai e de lucru destul

a.l.x

Centura Timișoara Sud, în lucru (18.06.2024)
O tură pe șantierul centurii Timișoara Sud, marți, 18 iunie 2024, între Freidorf și Calea Urseni.


DRDP Timisoara

ncb

De pe canalul de YouTube frameD Future PRODUCTIONS: CENTURA SUD Timișoara - Montare tablier metalic 2/3 la pasajul peste CF 132 (Freidorf)


survola

A apărut și filmarea 3/3 la pasajul CFR, mulțumim autorului.
Au urcat toate grinzile.
Oare în câte zile așează predalele, una sau două?  :)

voicul

^CENTURA SUD Timișoara - Montare tablier metalic 3/3 la pasajul peste CF 132 (Freidorf) #umb


Multumim pentru efort.