News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Ministrii Transporturilor: propuneri, promisiuni, rezultate

Started by Ionut, November 19, 2018, 11:52:49 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

dumbravaandrei

am o vaga banuiala ca nici week-end-ul viitor nu vom sti... O:-) O:-) O:-)

hvm

Luni e termenul limita sa ajungă in parlament. eu zic ca o sa știm pana atunci cine e propus.

Acu îmi permiteți sa sper ca poate se întoarce măcar Bode? Ca din ce se vede Cătălin o sa cam stea pe tușă. Sper sa ma înșel dar nu vad nimic care sa întrezăreasca reconcilierea.... :(
Pariuri: A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe - aici

Earthchild


Bachus01

0 șanse să se întoarcă Cătălin.  Din pacate ne întoarcem 2 ani in urma . Când este vorba de schimbări în adevăratul sens al cuvântului (nu doar la transporturi) , se face front comun intre  ei .

Doamna Ioniță de ce a zburat  ? CA urile de multe companii de stat de ce au fost schimbate ? Acum au liber la tot felul de combinatii . Si uite asa mai pleaca cateva zeci de mii de români peste hotare .

Ii doare undeva . Nici macar acolo .

Lyvyoo

Nu cred ca va trece guvernul minoritar dar in eventualitatea in care se va intampla il vad pe lista finala pe Busoi. Macar nu e Iulian Dumitrescu cum se zvonea sau Valceanu cum e in prezent. Decat atat.
https://www.hotnews.ro/stiri-politic-25141950-decizia-vila-lac-liberalii-merg-guvern-minoritar-parlament-lista-ministrilor-propusi.htm

hvm

Sansele sun aproape nule sau daca mai tin bine minte din generala un 0.(0)1 (asa se scria?). Adica cam o sansa la (dintr-un) infinit. :)

Dar cum zicea si Jim carrey in tantalau si gogoman: o sansa la un milion e totusi o sansa :banana: Putea sa nu fie nici una.  :bash:

Daca ministrul e de la PNL mie imi pare rau ca nu e Bode....
Pariuri: A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe - aici

andrei.obreja

https://tirmagazin.ro/news/surse-noul-ministru-al-transporturilor-ar-urma-sa-fie-marcel-bolos
"Iulian Dumitrescu nu ar mai fi favorit pentru poziția de ministru al Transporturilor. Cel mai vehiculat nume este Marcel Boloș, care a fost ministrul fondurilor europene în guvernul Orban."


pest1969

Marcel Bolos ar fi o optiune absolut OK, presupunand ca acest guvern chiar va fi instalat.

elphax

aseara era Busoi pe lista :)
deci clar e mai bine cu Bolos, mai ales ca e tot din grupul Ardeal ...

tom_sawyer

Rămâne Vâlceanu, adică Cîțu. Toată mișcarea e pentru a prelungi cât mai mult interimatul.

jalemare

Saptamana asta vom afla ce ne ofera Citu la transporturi, Cuc sau Drula?
Haita lui adora pasarica :))

dumbravaandrei

pana dupa alegerile anticipate din martie ramane ca acum.


Spor!


ddfab

^ eu zic sa-ti musti limba :) ca altfel vine Apocalipsa, nu cuc...