News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Ministrii Transporturilor: propuneri, promisiuni, rezultate

Started by Ionut, November 19, 2018, 11:52:49 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

NGC

Poate baga pentru ca sa ajunga repede si la Klaus, cel de la Cotroceni, nu cel de la Polul Nord. :D
Glumesc, pentru ca sigur are el sfatuitori care stiu bine situatia. Ar fi bine sa ridice din nou fanionul. ;)

ovideatza

Cel mai "frumos" mi s-a parut articolul HotNews despre sinceritatea lui Cuc:

Quote....în ianuarie 2017, întrebat de jurnaliști câți kilometri de autostradă vor fi construiți în acel an, Cuc a răspuns: Nu promit niciun kilometru de autostradă. Și chiar s-a ținut de cuvânt: nu a fost făcut niciun kilometru de autostradă în mandatul său.


voicul


Ionut

Am dat acum și la Antena 1. Sunt curios daca va intra pe post...

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)


Ionut

Fara a face politica, sunt curios daca Basescu are sau nu dreptate. Tind sa cred ca nu, conform deciziei CCR.




Băsescu: Iohannis îl poate respinge pe ,,nefericitul Cuc" pentru că în 2017 a semnat revocarea lui pentru incompetenţă

Nefericitul Răzvan Cuc a fost nevoit să demisioneze la cererea PSD din Guvernul Grindeanu, apoi a fost remaniat pentru incompetenţă, tot de PSD, din Guvernul Tudose, pentru ca acum să fie redescoperit de Daddy ca fiind soluţia de ,,profesionist sadea" pentru Ministerul Transporturilor.

Digi24

Ionut

Digi24 (de fapt Cireasa) face o analiza (mai mult politica) a istoriei lui Cuc si a relatiilor din partid, pentru cine vrea sa citeasca aici. Si tot Digi24 publica practic toata pozitia API de ieri despre Cuc, cu toate epitetele. :D Si Ziare.com preia pozitia API.

Ionut

Azi dupa 17:00 intru live pe B1TV ca sa dau doua vorbe despre realizarile lui Cuc. :) Incerc sa ma feresc de politica si senzational, cei de la B1TV au stilul asta dar incerc sa fiu echilibrat. Daca puteti urmari sa imi dati apoi un feedback. Sunt curios cum vi se par interventiile mele cand se incearca sa se duca discutia in senzational/politic.

Acum acum în câteva minute. :)

voicul

Is oficial: Cuuuc is za sef!

Oare ce va face? Pana in 20-20 se prinde ca mai trebuie stratul final pe DNCB?

JohannDB

#100
   "Breaking News".... "Sondermeldung".....
        De cca. 10 minute s-a semnat numirea Ministrului Transporturilor......Răzvan Cuc, retitularizat !!..... "Habemus Papa".......
        Am scris "cam" simultan cu colegul "@voicul"

rota

Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!

vancouver

Bai atentie, nu va luati de cucu. Asta are 2 facultati, da, clar: si economist romano-american, si jurist hiperionist. Deci, intre altele, e jurist. Atentie!

A, si e si un mic geniu din Carpati, pardon de la Dunare: in 2006 (nascut 1983, deci la 22-23 de ani) era deja EXPERT prin nu stiu ce minister... Generatia tanara dom'le.
Feroviar: inadmisibil că ramâne 1 fir pe unele porțiuni după reabilitare pe Craiova-Caransebeș și Cluj-Oradea. Da pentru extinderea programului Quick Wins. Limitare instalare ETCS doar pe coridorul IV, pana cand va deveni pe deplin functional si isi dovedeste eficienta. Autostrazi: DA pentru 4 treceri montane: A1, A3, A6 si A8. NU deocamdata pentru A13 montan si A Nordului partea montana.

Ionut

Nu ma asteptam sa vad pozitia API despre Cuc pana si pe Mediafax. Acum vad ca baiatul asta are 35 de ani, eu am 36. Tineret, mandria tarii.

Xenos

 :lol: chestia asta cu tinerii s-a fumat de mult, de la Ponta încoace e clar că printre tineri sunt şi multe lichele, iar de-alde Cuc ne demonstrează că nu toţi bubuie de inteligenţă, ba unii sunt chiar proşti.