News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Motorway spotting

Started by radutm, January 03, 2013, 10:32:32 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

panda_no 5

Foarte bine arata. Super.

dumbravaandrei

Fratioare, nici nu vreau sa ma gandesc la ce echipament are pe drona de a reusit expunerile astea.
Super fain!
:cheers:

danpandrea

Intrarea în București, A3, 26.02.2020.

Panoramă orizontală:


Panoramă verticală:



danpandrea

Ieșirea din București, A3, 27.02.2020:








andrei.obreja

Autostrada A1, Dealul Liliecilor, 04.09.2020, vedere din Cetatea Devei.



Powered by API/PUM imgur uploader

horyatm



După aproape 9 ani, tronsonul arată foarte bine. Mi-am dorit de mult timp să filmez acest tronson, deoarece e primul drum pe care l-am filmat vreodată. O să filmez săptămâna viitoare și tronsonul Remetea Mare - Giarmata.

OFF: vă rog să îmi spuneți dacă am pus pe topicul corect, fiindcă aș mai dori să public videoclipuri asemănătoare de pe alte porțiuni.

nenea_hartia

[oarecum off-topic/]

Sper ca Ionut să nu scoată nuiaua :lol:, dar îmi permit să copiez și aici sugestia lui strainu și să adaug o rugăminte personală: dacă aveți timp și chef, și găsiți prin arhiva personală o poză sau două care vi se par semnificative, le puteți urca oricând la Wikimedia Commons folosind această unealtă destul de intuitivă. Câteva amănunte pentru cei care n-au mai lucrat cu Wikimedia Commons: descrierea fotografiei (sau fotografiilor) se poate face și în română, iar adăugarea coordonatelor, deși oricum ușoară, e doar opțională. Singurul lucru mai complicat e adăugarea categoriilor, așa că vă pot da ,,indicații prețioase" pe p.m :lol:, dacă e nevoie. Acest pas e foarte important, categoriile sunt un fel de tag-uri fără de care o poză se poate ,,pierde" printre sutele de mii de la Commons.

Cu ocazia asta țin să-i mulțumesc lui bogdymol pentru fantasticele fotografii pe care le-a încărcat acolo. Unele din ele au fost folosite la ilustrarea unui scurt articol la Wikipedia.

Se pot încărca orice fel de fotografii, dar eu le-aș aprecia pe cele cu lucrări de artă semnificative. Câteva exemple: nu există nici o poză cu podul pe A3 peste Someșul Mic de la Gilău, există doar trei (de fapt două) poze nu foarte reușite cu viaductul SIDEX, nici o poză actuală cu tunelul Teliu, zero poze cu tunelul Dealul Ștefăniței, etc.

Vă mulțumesc anticipat!

[/oarecum off-topic]

horyatm



Revin cu tronsonul Remetea Mare - Margina.

danpandrea

Azi, la nodul Snagov de pe A3:





Și o românească autentică: dacă ești pieton și vrei să traversezi autostrada, ai de sărit un parapet.


hvm

^
Nu cred ca foto e făcută de pe trotuar, ci de pe terasamente drumului. Se vad scările care urca din stânga spre acea zona pietonala de pe pasaj.

Înțeleg ce vrei sa spui totusi
Pariuri: A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe - aici

Lvs_tm

E trotuar de interventie/serviciu, nu pentru pietoni.

alecu26

De unde ai scos-o asta? din designul podurilor de CF?

E pur si simplu prostie. Se foloseste copy paste mult si fara cap.
Drumurile noastre POATE;

Raducu Popa


shAkur

#238
A10 spre Turda



si spre Sebes



Si niste video-uri la vrajeala



reed

Daca tot nu e mare activitate pe forum,bag niste poze pe aici din perioada concediului.
A3 Cristian 1 Ianuarie









A7 30Decembrie 2023
















A3 Chetani-Campia turzii 4 Ianuarie