News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

[B] Podul Grant

Started by Ionut, September 25, 2018, 11:01:43 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

panzer

Multumim @Luci76 Esti mult mai harnic decat mine.  :lol:

Poza "Zona Grivita.... " este facuta din aceeasi pozitie cu pozele mele. Doar ca turnarea e completa.

Luci76

Cu placere....am avut drum pe langa pod si era pacat sa nu profit 😄

irirat

#197
Dacă în zona liniilor CF nu au ramforsat pilonii de ce au trebuit sa aștepte avizul CFR pentru începerea lucrărilor?

marius21

#198
Declaratia primarului legata de lipsa avizului CFR ca motivatie pentru neinceperea lucrarilormefective din vara este o dezinformare.

Castigatorului licitatiei a fost anuntat in martie 2023 iar contractul a fost semnat in luna mai 2023. Primele 2 luni pentru proiectare.
La sfarsitul lunii iunie proiectul tehnic a fost transmis catre primarie pentru verificare (deci inca o luna ) iar OIL-ul a fost dat in prima decada a lunii august.

Mai adaugam organizarea de santier si asa am intrat practic in toamna, in perioada cu trafic mai aglomerat ca urmare a reinceperii anului scolar.

Luci76

A disparut macazul....gata chinul cu pendulul la 41


LIBER PE PODUL GRANT !!!



Powered by API/PUM imgur uploader

AlinAlecu

Salut,

Am făcut o filmare cu Podul Grant. Filmarea conține tronsonul Crângași-Turda.


Vizionare plăcută!

Claudiu T.

Sa lasam ptr generatiile viitoare si scurtul discurs al primarului general Nicusor Dan de la momentul redeschiderii circulatiei pe podul Grant sens spre str Turda

Redeschidere podul Grant sens mers spre str.Turda
Romani 15.1 Datori suntem noi cei tari să purtăm slăbiciunile celor neputincioşi şi să nu căutăm plăcerea noastră

marius21

#202
Am mers azi pe sensul inaugurat azi si pe langa lucrurile pozitive avem si o problema majora legata de siguranta traficului.

Pozitionarea balustradei pe sensul inaugurat azi obtureaza grav vizibilitatea celor care urca pe pod.
Fie soferii se vor uita doar in oglinzile instalate ( care se pot murdarii, sparge, aburii in diminetile de toamna/primavara ) fie vor fi obligati sa riste si sa intre partial cu botul masinii pe banda intai .
Chiar nu este ok si se pot produce accidente grave.

survola

Până acum nu era la fel?

Luci76

Vechile balustrade permiteau vizibilitatea....astea noi sunt ridicate cu 1/2 de m fata de cele vechi...si mai late...greu sa mai vezi ceva

stangabriel

Semnul de 40 km/h a fost sters pe banda 2, inteleg ca limita de 40 e doar pe banda 1, tocmai pentru a putea intra in trafic ? Cum s-ar putea interpreta situatia ?

reiny2000

Limita rămâne 40 km/h, ea este dată de semnul de pe stâlp. Pentru limite diferite pe benzi diferite este nevoie de semnul ăsta:

panzer

Nu se vede printre elemente?

La DNCB Chitila, sunt la fel de inalte. Trebuie sa te apleci sa vezi printre elemente.

Telvanni

N-ar putea oare ca in faza 2 sa faca ceva cu acele cabluri/fibre de pe stapi? Arata chiar urat!


TVlad

Daca imi amintesc bine, le-au tot taiat dar cineva le reinstaleaza - aproape cu certitudine - ilegal.