News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Industria auto în România

Started by Ionut, September 16, 2011, 10:46:49 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vancouver

#435
... ultimele:

41


42


43


44


45


46



47


48


49
Feroviar: inadmisibil că ramâne 1 fir pe unele porțiuni după reabilitare pe Craiova-Caransebeș și Cluj-Oradea. Da pentru extinderea programului Quick Wins. Limitare instalare ETCS doar pe coridorul IV, pana cand va deveni pe deplin functional si isi dovedeste eficienta. Autostrazi: DA pentru 4 treceri montane: A1, A3, A6 si A8. NU deocamdata pentru A13 montan si A Nordului partea montana.

dr4qul4

nu ma asteptam sa mai faca si MCV dupa ce au lansat dokker si lodgy.

nu este deloc estetic dar pare perfect pentru a cara, pare foarte mare; mi se pare ca seamana destul de mult cu renault megane 2 wagon.

vad ca au renuntat la usa de duba si au pus un portbgaj care se deschide normal, dar foarte mult, ceea ce este bine.

Pariu cu Radu_A. 200 lei  (la API). El zice ca UMB pana la sfarsit de 2025 termina: A7 pana la Bacau, Dx6, A0 si DX12 T4. Eu sunt mai pesimist

doryan93

 Uzina Ford din Craiova isi opreşte de astăzi producţia până pe data de 7 octombrie, perioadă în care angajaţii se vor afla în şomaj tehnic, din cauza scăderii de vânzări de pe piaţa auto, anunţă reprezentanţii companiei.



http://adevarul.ro/locale/craiova/uzina-ford-craiova-opreste-productia-data-7-octombrie-1_523bd34fc7b855ff56a349b0/index.html


alecu26

oricum sebes-ul era o ideee proasta. deja cu greu mai gasesti teren la preturi foarte mici, forta de munca foarte ieftina, etc, etc.

Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

stelian222

Sa vina in judetele din Moldova, lumea ii asteapta cu drag  ;)(sunt destui care ar lucra si pe salariul minim) iar terenurile sunt in paragina(nu le vrea nimeni, nici macar vile nu se fac) chiar langa orase mari.

doryan93

#441
Desi este deschisa din Noiembrie 2012, fabrica Honeywell Friction Materials din comuna prahoveană Ariceşti, a fost inagurata doar astazi 8 octombrie 2013, producand in tot acest  timp aproimativ două milioane de plăcuţe de frână pentru vehicule uşoare de pasageri, care au fost distribuite la majoritatea  producătorilor de automobile din Europa(Volkswagen şi PSA (Peugeot - Citroen) ), dar şi din China şi Mexic.
http://adevarul.ro/locale/ploiesti/victor-ponta-fabrica-placute-frane-prahova-1_5253f2edc7b855ff561326ed/index.html


NicolaeG

Quote from: alecu26 on October 03, 2013, 05:10:54 PM
oricum sebes-ul era o ideee proasta. deja cu greu mai gasesti teren la preturi foarte mici, forta de munca foarte ieftina, etc, etc.
La Sebes, Petresti mai exact, exista o traditie in productia de hartie igienica de pe vremea Austo-Ungariei. Probabil acesta era rationamentul. La care se adauga faptul ca este cat de cat central in Romania, autostrazile noi construite (sau in constructie  :) )
De altfel Sebesul este asa de bine plasat.

bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

RaduC


:yikes:  :jawdrop: :jawdrop: :gj:
Serviciul salvamont sta la coada sa o ia?

anacronox

am vazut-o la targul auto de shaorme, carnati, mici si branza Bucuresti. foarte slab Salonul Auto si de Accesorii Bucuresti anul acesta. o mana de expozanti si niste dealer foarte acrii

doryan93

Un investitor spaniol va produce, din anul 2014, în Câmpia Turzii, componente din cauciuc pentru industria auto. Investiția se ridică la aproximativ 5 milioane de euro, iar spaniolii vor angaja aproximativ 250 de clujeni.
http://bistrita.citynews.ro/economic/investitie-de-5-milioane-de-euro-la-cluj-o-firma-spaniola-va-produce-componente-din-cauciuc

frunzaverde

#447
Quote from: bogdymol on October 15, 2013, 09:35:10 AM
Masina 100% romaneasca, facuta de Gheorghe Ghe-O:

Impresionant. Au ajuns si pe Top Gear: http://www.topgear.com/uk/car-news/ghe-o-motors-rescue-truck-2013-10-14. Vad o piata destul de consistenta pe segmentul militar / utilitar pentru monstru - pacat ca n-au niste preturi pe site.
Cand esti amenintat cu ban permanent pentru ca ai criticat pozitia publica a unui politician, nu se mai poate numi conversatie sau forum, ci campanie electorala. Imi pare rau, dar din pacate, sunt nevoit va urez la revedere!

isotech_ro

ClubFord Romania a fost invitat oficial de Ford Romania (Uzina Ford din Craiova) pentru un tur de vizitare al fabricii, la care au participat o serie de colegii de forum, in special cei din zona Craiova - Bucuresti. Imi permit sa dau un share la fotografii realizate de colegii de forum, care au participat la eveniment si care a avut loc pe 12.10.2013

https://www.wetransfer.com/downloads/66 ... 635/5374ff

ciprebbe


^^^

The page you were looking for doesn't exist.

You may have mistyped the address or the page may have moved.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe