News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

[TM] Pasajul Michelangelo

Started by Chagall, October 17, 2012, 09:47:25 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

bogdymol

^ In 2 saptamani? :rofl:

Astazi chiar am trecut pe langa santier ca pieton si ma gandeam ca mai au o gramada de lucru. Nici o sansa in 2 saptamani.

Chestia cu deschisul circulatiei pe axa nord-sud pana la sfarsitul anului am mai auzit-o dintr-o sursa (credibila). Dar chiar si sursa spunea ca nu prea e posibil... sau daca se face... se face cum n-ar trebui.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

savagedanyro

La cum a nins azi-noapte la Timisoara , nici o sansa sa deschida ceva anul asta.
TIMISOARA 2021 !


dorum

#78
cea mai mare greseala sa faci proiectul asta cu 2 firme dezordonate si incapabile sa duca la bun sfarsit un proiect serios de anvergura asta...Astaldi sau altii ti-l terminau deja cel putin partea superioara si lucrau linistiti ulterior dedesubt.... CCCF e o gluma proasta...si au mai avut si tupeu ordinar sa concureze pe A1, si mai mult sa conteste la CNSC si la CAB...DUMNEZEULE!!!!....fara utilaje performante, doar cu Gigei angajati...ce dracu sa mai faci cu o asemenea firma? Io stiu ca traba hranite multe guri, dar las-o naibii...nu la un asa proiect... nu paralizezi TM din mila sa nu dea faliment un kkt de firma....

Am simtit ca innebunesc cand am vazut dezordinea de pe santier, beton spart aruncat in Bega si imaginea de ansamblu dezolanta a locului... nu-mi vine sa cred cand ii vad cu basculante Roman de pe vremea lu' raposatu si cu alte utilaje probabil casate de altii demult...ce dureaza atat sa pui niste traverse prefabricate sau sa torni niste beton? Cati angajati lucreaza acolo?

Intrebari fara un raspuns concret...


Chagall

Quote from: bogdymol on November 26, 2013, 09:54:41 PM
^ In 2 saptamani? :rofl:

Astazi chiar am trecut pe langa santier ca pieton si ma gandeam ca mai au o gramada de lucru. Nici o sansa in 2 saptamani.

Chestia cu deschisul circulatiei pe axa nord-sud pana la sfarsitul anului am mai auzit-o dintr-o sursa (credibila). Dar chiar si sursa spunea ca nu prea e posibil... sau daca se face... se face cum n-ar trebui.
Si totusi se deschide.  :)







Mi multe poze gasiti aici.
The Guardian: "Autostrăzile din România sunt ca vampirii, toată lumea a auzit de ele, dar nimeni nu le-a văzut"

bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

iuli

Daca aflati ce au fumat sau baut sa imi spuneti si mie ca sa fug ca dracu de tamaie!!!  ???
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

savagedanyro

Mai repede construiau un bac pe bega :)) sau 2 teleportoare ca in Star trek !!!

Ieseau si mai ieftin si terminau si mai repede.

PS: ideea cu bacul e proprietara si e o GLUMA !!!. POate citeste vreun "destept " asta si le vin idei :))

TIMISOARA 2021 !

Chagall

#83
Poze de azi





Mai multe poze gasiti aici.
The Guardian: "Autostrăzile din România sunt ca vampirii, toată lumea a auzit de ele, dar nimeni nu le-a văzut"

ciprebbe

Sincer nu cunosc situatia zonei dar ce vad in poze e o mare porcarie.
Vor sa deschida ca sa ce? Care e scopul deschiderii( vad ca e temporara)
S-au terminat banii si acu dau drumul la circulatie asa? E inchis santirul si se va circula pana in primavara pe acolo?
Pt mine e ciudat ce se face acolo mai ales dupa ce am urmarit pozele si filmuletele cu evolutia lucrarilor.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

radutm

cont inchis

cineva

Podu e renovat complet, sau ce i-au facut?

MHN

In planurile initiale eu am avut impresia ca podul trebuia renovat complet si ridicat definitiv cu o anumita inaltime, dar nu s-a facut decat o reabilitare si consolidare, desi podul a fost ridicat temporar - vreo cateva zile.

Pe scurt, aceste actiuni erau cerute in caietul de sarcini, pentru pod:
- desfacerea căii până la structura de rezistenţă
- refacerea hidroizolaţiei pe toată lungimea podului
- refacerea gurilor de scurgere
- refacerea căii pe pod cu asfalt turnat
- refacerea grinzii parapet, repararea sau înlocuirea parapetului metalic
- curăţarea aparatelor de reazem şi aducerea lor la parametri normali de funcţionare
- torcretarea zonelor cu beton degardat la intradosul tablierului şi infrastructură
- reamenajarea gospodăriei de cabluri şi conducte
- curăţarea şi protejarea structurii cu materiale performante


In legatura cu deschiderea temporara a circulatiei pe traseul de acum, sunt perplex, dar daca primarul & Co. banuiesc ca antreprenorul general are probleme, va fi iarna lunga, etc... si nu se va mai (putea) lucra pana la primavara, atunci mai bine asa.

cineva

Se lucra azi la greu la deschiderea temporara

Chagall

Conform TiON, se pare ca maine (joi) la ora 12:00 se va da drumul circulatiei.

Cam asa stateau lucrurile in aceasta dupamasa.





Mai multe poze gasiti aici.
The Guardian: "Autostrăzile din România sunt ca vampirii, toată lumea a auzit de ele, dar nimeni nu le-a văzut"