[TM] Pasajul Michelangelo

Started by Chagall, October 17, 2012, 09:47:25 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

iuli

Oricum tot bulevardul a fost făcut foarte prost.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Chagall

The Guardian: "Autostrăzile din România sunt ca vampirii, toată lumea a auzit de ele, dar nimeni nu le-a văzut"

Chagall

#152
Se complica treburile la pasaj.  :depressed:



Se pare ca sensul giratoriu va fi semaforizat

The Guardian: "Autostrăzile din România sunt ca vampirii, toată lumea a auzit de ele, dar nimeni nu le-a văzut"

MHN

Nu-mi dau seama de unde e facuta prima poza. Tot din u?

iuli

-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

cineva

Sa ma corecteze cineva daca gresesc, dar ... cand intri in intersectie venind de pe pod sunt 3 benzi iar cand iesi din intersectie spre pod doar una?

iuli

Da, pentru ca una va fi spre dreapta spre Universitate si Poli.

Sau la ce anume te referi?
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

cineva

Mi se pare putin ca cei care vin din complex si de pe Pestalozzi spre Posta sa se inghesuie pe doar o banda.

iuli

Acum inteleg ce zici, e vorba de sensul dinspre Termal spre pod spre Posta si dinspre Complex spre Posta. Pai ramane la fel ca pana acum, adica podul va avea doua benzi, si toata lumea va merge pe doua benzi, inclusiv cei care vin dinspre Universitate si vor lua spre Posta, putine masini la fel si cei dinspre Termal spre Posta, la fel de putine masini. Traficul intens cu prioritate va fi dinspre complex spre Posta sau spre Universitate. Mai exista iarasi o varianta dinspre Termal spre Cluj dar si acolo sunt destul de putine masini. Eu zic ca va fi optimiziat ok, daca se si semaforizeaza cu timpi scurti de asteptare pe sensul pod - Cluj si Complex - pod traficul va fi fluent. Marea aglomerare era mai ales in intersectarea celor doua mari trasee in cruce care nu se vor mai intalni.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

cineva

Daca vor fi doua benzi ca inainte e ok.
Din poze, ochiometric, mi se parea foarte ingusta banda incercuita.


dorum


udar

in prima poza se vede mai clar ca sunt 2 spre 3 benzi acolo


in poza asta

Chagall

#162
O poza mai veche de la fata locului
Si mie mi se pare cam ingust pentru 2 benzi.



The Guardian: "Autostrăzile din România sunt ca vampirii, toată lumea a auzit de ele, dar nimeni nu le-a văzut"

Chagall

The Guardian: "Autostrăzile din România sunt ca vampirii, toată lumea a auzit de ele, dar nimeni nu le-a văzut"

doryan93

Imagini surprinse de drona Eye in the Sky:





Sursa