[TM] Pasajul Michelangelo

Started by Chagall, October 17, 2012, 09:47:25 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Chagall

Eu n-as scormoni deocamdata in locul lor, pana nu se hotatasc sa finalizeze rapid lucrarea.
Fii atent ce-au patit cei de la Universitate cu fundatia sapata pentru caminul din spatele BRD.  :(

The Guardian: "Autostrăzile din România sunt ca vampirii, toată lumea a auzit de ele, dar nimeni nu le-a văzut"

iuli

Asta îmi aduce aminte de construcția sediului BRD. Se pare că nimeni nu învață din greșeli. Acolo sunt izvoare de apa termală plus sol nisipos.

Apropo de sediul BRD, știe cineva dacă se poate folosi parcarea subterană?
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

MHN

^^
Acum cativa ani, cand aveam treaba saptamanal prin cladirea BRD, vedeam activitate la parcarea subterana (adica intrau si ieseau vehiculele unor angajati cu functie).
Insa nu mai stiu care este situatia in prezent.

iuli

Stiu ca la vreo cateva luni dupa inaugurare s-a inundat si vreo cativa ani a fost impracticabila.

Toata cladirea in sine are probleme mari de rezistenta din cauza terenului.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

dorum

Sper sa va placa....pozele, nu ritmul de lucru....care mie nu-mi place... :)















radutm

cont inchis

MHN

dorum, ti-ai luat drona?! :)
Foarte faine imaginile. Multumim.

iuli

Nu-mi spune că nu recunoști locația.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

MHN

#128
N-am pus ghilimele :)
Dar mi-am dat seama ca nu-s facute din drona.

dorum


Chagall

La Michelangelo s-au apucat azi de hidroizolatie.





Mai multe poze gasiti aici.
The Guardian: "Autostrăzile din România sunt ca vampirii, toată lumea a auzit de ele, dar nimeni nu le-a văzut"

dorum

Astazi era finalizata hidroizolatia si se turna beton spre Parvan pe laterale...sa-i tina munca si sa termine cand e planificat, ce sa zic...din pacate n-am poze...

Chagall

#132
Atentie, se inchide din nou circulatia in zona Michelangelo! (maine - miercuri 23.04.2014!!!)

QuoteAutorităţile locale le recomandă şoferilor să folosească trasee alternative
Sursa: TiON
The Guardian: "Autostrăzile din România sunt ca vampirii, toată lumea a auzit de ele, dar nimeni nu le-a văzut"

doryan93

#133
Muncitorii de pe şantierul Michelangelo nu au parte de minivacanţa de 1 Mai, fiind nevoiti sa lucreze nu doar pe 1, dar si pe 2 si 3 Mai.


http://www.youtube.com/v/jrUue-vMqRQ


Sursa

iuli

Ce bine ca ai gasit tu filmuletul ala. era pus de ieri de catre primar pe facebook.

Sper sa termina cat mai repede pasajul pentru ca nu se mai poate asa. Marti am facut din Badea Cartan pana in Sagului 45 de minute cu masina.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog