News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

[TM] Pasajul Michelangelo

Started by Chagall, October 17, 2012, 09:47:25 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

MHN

Ceva nu-i in regula!
Adevarul este ca am auzit/citit de mai multe ori despre ambele variante: Martie 2014 si Octombrie 2014.
Tind sa cred ca este totusi cea de-a doua, fiindca si in descrierea proiectului se vorbeste despre o durata de 18 luni, startul fiind dat in primavara 2013.

Chagall

S-a inceput procedura de turnare a betonului peste pasaj.



Mai multe poze gasiti aici.
The Guardian: "Autostrăzile din România sunt ca vampirii, toată lumea a auzit de ele, dar nimeni nu le-a văzut"

Chagall

The Guardian: "Autostrăzile din România sunt ca vampirii, toată lumea a auzit de ele, dar nimeni nu le-a văzut"

dorum

#108
sunt curios sa-i vad la sapat pe dedesubt...io sunt cam dezamagit de firmele lu' Peste Prajit contractate sa faca aceata lucrare...
...parerea mea ca nu ar fi costat cu mult mai mult sa vina o firma serioasa, care lucra ordonat si termina la termen aceasta lucrare...pt mine acesti constructori sunt 0 barat, iar parerea mea e ca nu ar trebui sa mai primeasca lucrari, mai ales de aceasta anvergura...e inadmisibil sa nu lucrezi nimic 4 luni pt ca e iarna si e inadmisibil sa te comporti ca un GIGEL care construieste o casa si care dupa ce toarna betonul nu-l mai vezi la lucru 28 de zile ...din pacate...

Sa lucrezi tu in ziua de azi, la proiecte majore de infrastructura cu cofraj din scanduri, las-o dracului....

...mi-as dori sa fie o lucrare de calitate, terminata la termen, insa din pacate nu va fi cazul...

MHN

Partea nasoala pentru noi (cei care ne manifestam dezacordul cu modul de lucru, etc) este ca, in acest moment, la pasaj lucrarile sunt de fapt in grafic.
Si atunci nu putem concluziona decat ca graficul poate a fost prost realizat.

cineva

Doar pana unde e acum turnat trebuia turnat tavanul? Sau vor mai turna si pe unde acum e circulatia provizorie.

MHN

^^
Mai este de turnat o bucata de vreo 10 metri din plafonul pasajului (adica din tablier, daca poate fi folosit termenul si in acest caz)
Quote
Doppler


Pe unde se circula provizoriu acum va fi construita partea neacoperita a pasajului, adica rampele.

Chagall

The Guardian: "Autostrăzile din România sunt ca vampirii, toată lumea a auzit de ele, dar nimeni nu le-a văzut"

bogdymol

Zona pasajului Michelangelo, astazi:



In poze se vad zidurile de sprijin betonate pentru iesirea din pasaj spre Universitatea de Vest.



Pe o zona de cativa metri s-a scos pavajul anul trecut pentru a lucra la o conducta ce trecea pe sub. Se pare ca au pus pavelele inapoi :bash:



O poza cu panoul aferent lucrarii:



Se vede ca sumele si data finalizarii au fost modificate. A mai scazut un pic valoarea contractului, iar termenul de finalizare s-a mutat din luna Martie in luna Septembrie. Vechiul panou il gasiti aici.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

MHN

Multumim pentru imagini.
Vechiul panou de identificare a fost fotografiat in acelasi loc, banuiesc?

bogdymol

Da, e acelasi panou. Doar ziua in care l-am pozat e diferita.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

MHN

In cazul asta, sunt destul de ciudate modificarile de termen si de valori.

MHN

Stadiul lucrarilor la pasajul rutier (din Piata Leonardo da Vinci):

Quote
mai multe imagini realizate de catre Doppler, se gasesc pe ratt.ro

Chagall

Podul Michelangelo









Mai multe poze gasiti aici.
The Guardian: "Autostrăzile din România sunt ca vampirii, toată lumea a auzit de ele, dar nimeni nu le-a văzut"

dorum

abia astept sa-i vad scormonind pe dedesubt :)
...parca, parca termenul ar fi realizabil cu multa bunavointa!