[SV] Centura Radauti

Started by Balto, March 24, 2018, 02:35:40 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ciprebbe

#390
Pai daca pozele sunt pe o zona curata nici nu vreau sa ma gandesc cum e o zona murdara.
De cate ori am fost la UMB in santier era curatenie si ordine peste tot..... Imi vine greu sa cred ca nu au gasit peria si o cisterna cu apa ca sa faca treaba ca la carte.
Stiu ca mai citesc si ei pe forum si sper ca vor lua rapid masurile ce se impun.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

dimitrie

^ Probabil acel nivel de exigenta a mai scazut acum cu atatea santiere in paralel.
Ieri de dimineata asfaltau la nodul DN2H spre Galanesti, se circula cu paleta.

Din pacate nu am reusit sa fac poze.
A8 (Letcani - Motca) si A7 sunt prima prioritate dupa A3, A1 finalizate.

usus

Nu cred că face UMB marcajul

rota

Imagini de pe șantierul Variantei Ocolitoare Rădăuți, unde lucrările au atins un grad de execuție de peste 90 la sută VIDEO
Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!

usus


mateisn

Câteva poze de ieri de la intersecția cu drumul spre Galanesti

mateisn

Și câteva de la intersecția cu drumul spre Fratauti

dimitrie

Informatii, declaratii politice:
- 91% stadiu.
- deschidere in Decembrie (daca vremea permite)

A8 (Letcani - Motca) si A7 sunt prima prioritate dupa A3, A1 finalizate.

usus

#398
A plecat Dorel la fumat

ovideatza

Oare vom sta dupa relocarile la gaz?

Un semi-muzeu.

mateisn

Ar putea deschide și fără bucata unde trebuie făcute relocarile, numai că fără ieșirea dinspre Dornesti funcțională nu ajută prea mult centura, din punct de vedere al traficului greu

usus

^ întrebarea nu este daca ci cat vom sta după relocarea conductelor de gaz

ovideatza

Mai au si lucrari la Volovat destul de insemnate cred,  nu au atacat deloc DJ-ul si probabil in albie nu e gata.

Insa nu ar strica o pozitie publica @API pe tema relocarilor, avem sanse destul de mari sa fie gata restul si sa asteptam aceste relocari.

rota

Imagini de pe Varianta Ocolitoare Rădăuți VIDEO CNAIR
Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!

usus

Am întrebat mai sus daca înainte de pasarela peste DN17 A era prevăzută parcare in proiect.

Nici un răspuns până acuma