[SV] Centura Radauti

Started by Balto, March 24, 2018, 02:35:40 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

alexa_adrian2001

Frumos!
Multumim de filmare.
Cateva precizari:
- din ce am observat cam toate intersectiile le-au lasat pe ultimul loc
- ar trebui ca de azi inainte orice licitatie noua se lanseaza sa se dea puncte in plus daca un constructor prioritizeaza deschideri partiale(iar constructorul rasplatit). La cati kilometrii are centura Radauti putea sa faca mai multe deschideri partiale.
- cred ca s-a mai discutat, si e tarziu de facut ceva azi, dar in 2020 e o cheltuiala in plus sa mai facem centuri fara pasaje peste DN-uri, in cativa ani(10, 20, 30) oricum trebuie facut.

mateisn

#376
Au început asfaltarea sensului giratoriu de la ieșirea spre Suceava.
Poze preluate de pe Facebook



usus


dimitrie

UMB lucra în această seară in jur de ora 20 cu toate luminile aprinse la rondul spre Suceava și cu compactoarele la bretelele de acces în zona spre Gălănești.

Se aude "în târg" se intenționează măcar o deschidere parțială anul acesta. Personal cred că dacă o să fie, cel mai probabil o să fie partea vestică de la nod DN2H spre Suceava, spre Volovăț, DN17A Sucevița și în continuare spre DN2H spre Putna.... poate chiar până la DJ ul store Frătăuții.. la pasajul spre Dornești este mai în urmă.
A8 (Letcani - Motca) si A7 sunt prima prioritate dupa A3, A1 finalizate.

usus

E mai mult de lucru pe vest decât pe est nu vad logica.

Pe vest la Volovăț nici nu e început rondul iar la rampa până la podul peste Sucevița mai este ceva treabă. În albie mai este de lucru la gabioane.

Într-o săptămână doua cred că termina pasajul dinspre Dornesti până la asfalt. La bretele am văzut că să lucrat ceva în ultimă vreme probabil că urmează să fie asfaltate in curând.

dimitrie

#380
@aerodrom_frătăuți
A8 (Letcani - Motca) si A7 sunt prima prioritate dupa A3, A1 finalizate.

usus

Update



Filmarile din 11 oct

Kravim

+1! Multumim pentru update si pentru explicatiile din filmare!

Dominik

HAI CA POATE TERMINA PANA LA SARBATORI
You're in Steelers Country

vlad_gero

oare cam cati angajat are umb in zona?

usus

In planuri și pe geoportal pare a fi o parcare in zona dinaintea pasajului peste CF și DN17 A.  In realitate este doar drumul.

Știe cineva ce trebuia să fie acolo?

mateisn

Acum în apropiere de intersecția cu drumul spre Fratauti

ciprebbe

Mi se pare jenant sa aplici marcajul final pe mizeria din poze.

Multumim de update, se vede ca se apropie de finalizare.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

usus

#388
Pe zona aceea a circulat mult UMB-ul cu camioanele către nodul dinspre Dornesti și a carat mult pământ din cariera de pe Osoi. Am fost la o plimbare pe acolo în weekend și în anumite zone este foarte murdar drumul.
Pozele sunt făcute într-o zonă destul de curată.

hvm

^
ar cam fi trebuit sa il spele inainte...

Asa de bun simt ca altfel sar alea destul de repede cand o  sa fie sub trafic.
Pariuri: A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe - aici