News:

Tur de forță API 27-28 iunie, DEx12 și A7.
A7 Focșani-Buzău și Dumbrava-Mizil. DEx12 Pitești-Colonești și Balș-Craiova.

Main Menu

[SV] Centura Radauti

Started by Balto, March 24, 2018, 02:35:40 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

dimitrie

Am trecut prin zona zilele trecute.
Cand am trecut a fost vant si nu am reusit sa ridic drona.
Dar am observat urmatoarele:
1. Depozitul de balast de langa nodul cu DN17A spre Sucevita este aproape terminat.
2. Pe DN2H spre Suceava spre Volovat terasamentul pare nivelat.
3. Pe DN2H spre Galanesti/Vicov au ridicat foarte mult tesamentul la pasajul peste CF, cam ~2 "ochimetric" mai au de ridicat si depozitul de pamant este pe terminate.

A8 (Letcani - Motca) si A7 sunt prima prioritate dupa A3, A1 finalizate.

usus

Salut

Daca tot a fost un weekend racoros ( se apropie toamna ) am facut o tura mai lunga si ma astept sa va placa ce a iesit.




voicul

A iesit mult mai bine ca un set de poze, si de mai mult de un +1 (dar asta e maximul permis  :) )

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

KnX

Se pare că mai sunt mici blocaje care stau în calea avansării proiectului, printre care niște conducte a celor de la ACET.

Dar sunt speranțe că anul acesta centura va fi finalizată.

Un articol în ziarul Monitorul de Suceava de astăzi:
https://www.monitorulsv.ro/Local/2020-08-13/Flutur-este-convins-ca-centura-municipiului-Radauti-va-fi-finalizata-anul-acesta

rota

78% VIDEO
sanse mari sa termine anul acesta, yeeii UMB!!
Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!

usus


KnX

În sfârșit, ceva noutăți de pe centura Rădăuți.
Faină filmarea, Usus!
Mulțumim pentru timpul alocat și pentru munca depusă!
UMB nu se dezminte și se vede un progres bun față de filmarea de acum două săptămâni.
Am impresia că este asfalt în cea mai mare parte a șoselei.
Cel mai mult se vede că mai au de lucru la podurile peste DN2H spre Gălănești, la umplutura rampei dinspre est, apoi cel mai mult la cel peste DN17A, spre Dornești.

Dacă pe A10 avem parte de filmări zilnice, dar Pizzarotti și Aktor se mișcă foarte lent, aici progresele sunt notabile!
Așteptăm să vedem și alte filmări de pe șantierul A7, brațul estic, la nivel de autostradă de la Bacău și la DX 12 Craiova - Pitești, tronsonul 2 pe care tot ei lucrează.

Să vedem la începutul lunii septembrie care va mai fi stadiul lucrărilor, dacă vei mai putea face o altă filmare.


ovideatza


usus


GeorgeS

@Rota
Chiar crezi ca pot termina anul asta? Cam cu cati muncitori lucreaza? Mie mi se pare ca mai au destul de mult de munca... Nu am urmarit proiectul de asta intreb.
Multumesc.

RobertH

Se vede si pe Gmaps progresu destul de recent (14.08.2020).

rota

^@GeorgeS din pacate nu mai stau in Bucovina, dar ne poate spune @usus un pronostic  8)
Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!

usus

Update



Ritmul de lucrări este susținut doar ei știu dacă termina asta daca ii lasă și vremea.
În primăvara au fot întârziați de ploi, cine știe cum va fi toamna sau cand vine iarna.