News:

Tur de forță API 27-28 iunie, DEx12 și A7.
A7 Focșani-Buzău și Dumbrava-Mizil. DEx12 Pitești-Colonești și Balș-Craiova.

Main Menu

[SV] Centura Radauti

Started by Balto, March 24, 2018, 02:35:40 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

horatiu.cosma

Problema mai mare pentru CNAIR și Guvern era că acest proiect era integral pe buget de stat. Dar văd că au reușit să îl treacă pe fonduri europene, deci probabil vor merge mult mai bine plățile.

GDPR

Din cate stiu aplicatia, de finantare a fost depusa de CNAIR in data de 30 aprilie. Au aprobat-o deja?

Raducu Popa

DN17A (iesirea spre Marginea) - DN2H - DN17A (iesirea spre Dornesti/Siret)


voicul

@R@du o surpriza placuta +1.
UMB mmm, parca nu s-au miscat prea multe de la ultimele filmari/poze. Multe santiere ce sa ii faci.

TibiV

#334
@R@du
:gj:

In sfarsit m-am lamurit cu "relocarea" raului Sucevita de la 04.00...
"Sucevita" pare un diminutiv, dar ambele poduri sunt cat se poate de serioase. Iar al doilea este deja la hidroizolatie...
Nu mi se pare deloc ca UMB ar fi frecat tiparul... Nu au mult asfalt, dar sunt bine la structuri/drumul critic...

Si tot despre poduri: am impresia ca aia de la Apele Romane sunt cei mai castigati, fara sa dea un ban...

@voicul
nu stiu daca ai cu ce sa compari. Am impresia ca asta este prima filmare completa pe zona de sud...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

usus

^ Sucevița e localitatea in care se formează apa cu celasi nume la 20 km în amonte. De obicei e un fir de apa pana la glezna iar vara dispare. Asta e ploaia de sâmbătă.

Raducu Popa

@TibiV
"Si tot despre poduri: am impresia ca aia de la Apele Romane sunt cei mai castigati, fara sa dea un ban..."
Fix senzatia asta am avut-o cand am filmat cele doua poduri...

tom_sawyer

Proiectul de HOTĂRÂRE de Guvern privind declanșarea procedurilor de expropriere a tuturor imobilelor proprietate privată situate pe amplasamentul suplimentar, necesare pentru relocarea utilităților, care fac parte din coridorul de expropriere al lucrării de utilitate publică de interes național "Centura municipiului Rădăuți"

Data publicării: 08.07.2020
Data limită pentru primirea de propuneri/observaţii: 20.07.2020

MT

adrian-FSB

inca mai sunt expropieri de facut la 2 ani de la inceperea lucrarilor?

usus

Probabil pentru conductele de Gaz care nu erau pe amplasament in momentul in care sa realizat proiectul.

dimitrie

Ceva noutăți din șantier ?
Nu am reușit să trec pe la Rădăuți în ultima perioadă...
A8 (Letcani - Motca) si A7 sunt prima prioritate dupa A3, A1 finalizate.

peopeter

Saptamana trecuta s-a lucrat intens, s-a consumat mare parte din depozitele de piatra.
Se pregatesc de turnare de asfalt pe inca o portiune, inclusiv peste un pod peste Sucevita.

Saptamana aceasta sunt liberi.

Balto

Nu au liber.
Astazi dimineata inainte de ora 8 se lucra, in general la compactare si nivelare urmand sa vina si asfaltul curand.
Suceava racord SEN 400/220/110 kV / Productie: Eolian (0,6MW), Biomasa (30,1MW), Fotovoltaic (0,64MW), Hidro (4,6MW), biogaz (2,9MW)

Dominik

You're in Steelers Country

Dominik

You're in Steelers Country