News:

Tur de forță API 27-28 iunie, DEx12 și A7.
DEx12 Pitești-Colonești.

Main Menu

[SV] Centura Radauti

Started by Balto, March 24, 2018, 02:35:40 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

rota

Lansarea grinzilor precomprimate la podul de pe VO Rădăuți, la km 3+325, peste râul Sucevița






Sursa
Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!

usus

Din punctul meu de vedere grinzile sunt postcomprimate și au greșit cei de la DRDP Iași
Se poate vedea și în pozele mele cum grinzile au venit din 3 bucăți și toroanele au fost introduse și tensionate pe șantier

voicul

Eu ma mir ca e Deme pe santier si nu macarau UMB de la Bacau.


Granata06

^^
Denumirea este corecta. Mai explicit ar fi "Grinzi din beton precomprimat cu armatura postintinsa".

dimitrie

@usus în sfârșit mi-a ajuns jucăria, mavic mini.
Poate ne sincronizăm să filmăm puncte importante din șantier.

Toată roată nu cred că aș putea, nu are "way points" si nici eu experiență.
A8 (Letcani - Motca) si A7 sunt prima prioritate dupa A3, A1 finalizate.

usus

@dimitrie misto,
Eu plănuiesc să fac o tura cu mașina o data cu primul îngheț (fără zăpadă)

ovideatza


dimitrie

Am trecut de cateva ori in ultimile saptamani pe DN2H, nu am observat miscare :((.
La Radauti este putina zapada, probabil din cauza asta si ca temperaturile ajung cateodata, in special noaptea, sub 0.
Am vazut pe thread-ul DX12 Craiova-Pitesti activitate la UMB si banuiesc ca pana in primavara au cam stopat activitatea la Radauti.
A8 (Letcani - Motca) si A7 sunt prima prioritate dupa A3, A1 finalizate.

Balto

Ieri, 20.02, am vazut un autoturism al UMB-ului prin Radauti.
Poate reincep lucrarile curand, desi noaptea temperaturile scad la -4, la amiaza sunt cam 10 grade in Radauti, deci ar putea lucra, zapada fiind topita demult, si solul uscat de la vant.
Suceava racord SEN 400/220/110 kV / Productie: Eolian (0,6MW), Biomasa (30,1MW), Fotovoltaic (0,64MW), Hidro (4,6MW), biogaz (2,9MW)

peopeter

Se lucreaza la centura. Marti faceau ceva lucrari la sensul giratoriu la iesirea spre Fratauti.
In plus si camioanele lor le-am vazut trecand pe acolo. Si faceau lucrari si la taluzarea malurilor.

dimitrie

@peopeter UMB-isti inca lucreaza  8) ? Ceva noutati din teren ?
A8 (Letcani - Motca) si A7 sunt prima prioritate dupa A3, A1 finalizate.


ovideatza

Super!
Pacat de dotarea tehnic Nici fcb nu cred ca ajuta, urcat pe youtube cred ca s-ar vedea mai bine.
Dar e bine pt prima filmare.

Ma asteptam sa fie mai mult "negru". Mai au de treaba. Daca ar incepe din nou "furnicarul rosu" ar fi ceva...

dimitrie

Super, pare ca sunt ridicate toate grinzile la podurile peste raul Sucevița și se vede negru pe câteva secțiuni bune.
In weekendul care vine sunt aproape de Rădăuți, dacă timpul și vremea permite sper sa reușesc sa ridic Mavic-ul la centura.
A8 (Letcani - Motca) si A7 sunt prima prioritate dupa A3, A1 finalizate.

dimitrie

#284
DELETE ME
A8 (Letcani - Motca) si A7 sunt prima prioritate dupa A3, A1 finalizate.