[SV] Centura Radauti

Started by Balto, March 24, 2018, 02:35:40 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.


ovideatza

Hai ca ai facut o tura zdravana

Mai au inca zone intinse unde nu-s gata cu terasamentul, ma asteptam sa fi turnat cam peste tot. Posibil nici sa nu se omoare sa mai faca ceva la terasemente anul asta, probabil inchid cu primul strat unde e gata si cam atat, ca vin ploile.

Ei ar fi capabili sa termine anul viitor, dar cine stie...daca au termen suficient nu cred ca se vor da peste cap. Oricum, e bine.

usus

#242
Pozele nu sunt chiar noi dar nu am avut timp sa le postez. Am sa adaug in album și pozele făcute anterior.

ovideatza





Powered by API/PUM imgur uploader

Furnicute insiruite pt turnare straturi. Am inteles ca se asfalteaza pe sectorul intrare Badeuti -> Dornesti de ieri cel putin.

usus

#244
Up

https://photos.app.goo.gl/Mhdg1bbejy9jRUuu7

A apus soarele și am parcurs doar jumătate.


ovideatza

Sunt la al doilea strat de asfalt pe suprafete intinse, nu?

dimitrie

^ usus,  :cheers:
Poti sa ne spui daca au terminat cu relocarea retelei de electrice spre Galanesti in zona pasajului ?
Si spre Dornesti parca erau stalpi noi nemontati cand am trecut ultima data.. acolo care situatia ?

A8 (Letcani - Motca) si A7 sunt prima prioritate dupa A3, A1 finalizate.

ovideatza

Banuiesc ca nu, ca in primele poze de la un pasaj peste CF firele par prea aproape..
Pasajul pare a fi cel spre Galanesti.

Balto

Spre Dornesti, relocarea LEA nu s-a finalizat fiind sistate lucrarile de aprox. 3 saptamani. Sunt 3 stalpi asamblati, vopsiti care stau culcati la pamant de ceva vreme, asteptand montajul.
Suceava racord SEN 400/220/110 kV / Productie: Eolian (0,6MW), Biomasa (30,1MW), Fotovoltaic (0,64MW), Hidro (4,6MW), biogaz (2,9MW)

usus

^ovideatza

Se așează ambele straturi din prima cred.

usus

În legătură cu relocarile de rețele electrice tot ce este pe 20kV este terminat. În ceea ce privește relocarile pe 110kV sunt realizate toate fundațiile și montata piesa de legătură in fundație. Sunt ridicați toți stâlpii care nu se intersectează cu liniile existente și restul așteaptă la orizontală.

Sunt 4 linii carea așteaptă

Solca - Radauti peste Sucevița perpendiculară pe noua rampa din albie.
Suceava - Radauti
Radauti - Vicov
Centură 110 kV Radauti - Siret (nod la ieșire spre Dorești)

electron

Maine 6.11 incep  lucrarile de relocate pt LEA  d.c. 110  kV Radauti Egger  si  Egger Hurmuzachi, aproximativ  5 zile.

voicul

Lucreaza pe repede inainte UMB. Cred ca vrea sa scape cat mai repede ca sa relocheze la DX12.

ovideatza

Nu e chiar pe repede inainte. Ritm relativ normal, ce ar trebui sa vedem pe toate santierele ca si ritm.
Ca pe repede inainte am fi fost cu podurile gata de ceva vreme.

La pasaje ii tine in loc si relocarea la pasajele CF+DN, rampele fiind imposibil de lucrat pana atunci.

Lucreaza in schimb constant, si daca nu le pune nimeni piedica la anul ar trebui sa fie gata.

usus

Se lucrează la nodul de 110kV la ieșirea spre Dornești

https://photos.app.goo.gl/Mhdg1bbejy9jRUuu7