News:

Video 18.06 Autostrada A0 A1-DN6, DN4-A2.

Main Menu

[SV] Centura Radauti

Started by Balto, March 24, 2018, 02:35:40 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

usus

#180
Stadiu lucrări 11.august.2019 DN17A -->> str.Horodnicului

usus

#181
Stadiu lucrări 11.august.2019 str.Horodnicului -->> Dn17A (Marginea)

In zona str.Horodnicului lucrările sunt cam intarziate probabil datorită devierilor de conducte. Prima parte a tronsonului este în același stadiu că acum un an.

usus

#182
Stadiu lucrări 11.august.2019 DN17A -->> DJ178 (Marginea -->> Volovăț)

Acesta este al treilea tronson cu bitum.
Mă aștept să aducă statia de asfalt de la Deva. A fost demontata după cum se vede in .

PS. Pentru prima data un angajat al UMB sa luat de mine că am făcut poze in zona organizării de santier și a trebuit sa merg pe malul celălalt că sa fac poze la pod și albie.

ciprebbe

In general se iau de tine , la pozat, angajatii firmelor de paza.
Statia de la Deva e buna pt Bacau, fiind de capacitate mare. UMB ul mai are o statie, mai mica, care sta in Adjud.
Ms de update.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

ovideatza

Oricum, au turnat in continuare fata de acum o saptamana, lucreaza, asta e bine.
Ia legatura cu Ionut sa te ajute cu accesul sa le dea datele tale daca ai posibilitatea sa faci cate o incursiune periodica, sa ai si o vesta pe tine, etc. Paznicii sunt cooperativi daca se vbeste cu ei, pronunti cuvintele corecte.

La str. Horodnicului am vazut ca e ceva lucrare mai mare, o conducta de apa parca bagau spre oras, sigur e cum zici, o relocare mai semnificativa.

Tine-o tot asa cu update-urile  :) Trebuie sa gasim in Radauti pe cineva cu o drona dispus sa contribuie...

usus

#185
Stadiu lucrări 11.august.2019 Dj178 -->> DN2H (Volovăț -->> Suceava)

To be continued


electron

In pozele din 08.08 se  vede  fundatia  unui  viitor stalp  de  110 kV,  ceea  ce  inseamna  ca  cat  de curand se  va  reloca LEA  110 kV a Delgaz -ului.

Balto

Ieri (13.08) se lucra la fundatia celui de-al doilea stalp LEA 110kV la iesirea spre Dornesti , utilajele UMB stau aliniate asteptand probabil finalizarea relocarii (care progreseaza greu), ca apoi sa inceapa turnarea pilelor pasajului. Reteaua trebuia relocata demult, inainte de inceputul lucrarilor de constructie. Acum stam si asteptam mutarea stalpilor la care se lucreaza 1 zi dupa care 10 de pauza.  >:(
Suceava racord SEN 400/220/110 kV / Productie: Eolian (0,6MW), Biomasa (30,1MW), Fotovoltaic (0,64MW), Hidro (4,6MW), biogaz (2,9MW)

ovideatza

Cred ca asta e punctul critic la proiectului, pasajul CF+DN de la iesirea spre Dornesti.
Celelalte relocari pareau sa fie mai avansate. Mai aveti cunostinta de alte puncte de pe traseu cu probleme asemanantoare?

Celelalte pasaje sunt macar incepute, la poduri s-a ajuns/ se va ajunge curand la grinzi.
Iar la teresamente clar pot inainta cu spor.

Balto

Mai sunt probleme cu relocarea magistralei TransGaz din zona DN2H iesirea spre Suceava care alimenteaza orasul si zona industriala, nici acolo nu au prea avansat lucrarile la sosea. In schimb a fost relocata reteaua electrica.
Suceava racord SEN 400/220/110 kV / Productie: Eolian (0,6MW), Biomasa (30,1MW), Fotovoltaic (0,64MW), Hidro (4,6MW), biogaz (2,9MW)

usus

 ^ Se va face relocate la magistrala de gaz sau doar lucrări de protecție?

Balto

Din cate am inteles, va fi ingropata mai adanc decat in prezent, pentru ca vibratiile produse de traficul greu de pe sosea, sa nu afecteze conducta.
Suceava racord SEN 400/220/110 kV / Productie: Eolian (0,6MW), Biomasa (30,1MW), Fotovoltaic (0,64MW), Hidro (4,6MW), biogaz (2,9MW)

Horațiu 87

Quote from: mmv1 on August 07, 2019, 07:37:01 PM
Interesant e ca grinzile sunt facute la Prebet Aiud si deci UMB le transporta pe o distanta de cel putin 350 de km

Ce vorbesti tu acolo ?? Se vede pe eticheta ca sunt facute la Iasi de catre firma Build adica aici. Offtopic: intr-o dimineata am mers pe urmele baietilor de la Deme (3 camioane agabaritice) care duceau niste grinzi la centura Bacaului, mai mult ca sigur tot de la Iasi le aduceau, pacat ca nu am intrebat

Quote from: ovideatza on August 04, 2019, 09:22:35 PM







Granata06

La 2 poduri grinzile sunt de la Pebet Aiud. Restul grinzilor pentru celelalte structuri sunt produse de Build corp Iasi.

mmv1

Eu am vazut pe forum poza asta https://i.imgur.com/jzORntz.jpg care arata ca la Podul peste Sucevita grinzile sunt de la Prebet Aiud..Probabil ca in alte parti sunt de la Build, cum spui