News:

Video 18.06 Autostrada A0 A1-DN6, DN4-A2.

Main Menu

[SV] Centura Radauti

Started by Balto, March 24, 2018, 02:35:40 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

ovideatza

Dar platesc transportul
Ma gandesc ca totusi nu e nevoie de antemergator si autorizatii complicate pt asemenea gabarit si nu sar costurile din grafic. Restul de prefabricate pe care le-am vazut prin santier, inclusiv grinzi, erau de la Iasi.

usus

#166
Grinzile descărcate și lucrări de betonare la ultimul picior de pod


usus

#167
Status lucrări la centura Radauti intre DN 2H --> DN 17A (Suceava --> Dornești) la data de 07.august.19






























Ionut

Merci de poze! :cheers: Pe viitor, te rog frumos sa pui MAXIM 10-12 poze per post. Poti pune si 500 de poze, doar sa le faci treptat, cate 12 poze per post, maxim. Merci de implicare!

ovideatza

Super poze, super completare pe tronsonul unde n-am intrat.

E accesibil cu auto normal sau ai folosit bicicleta/ 4x4?  :)

usus

#170
Am mers cu bicicleta și la ultimul podeț cu toate că e montat nu sunt făcute umpluturile si a trebuit să ocolesc pe drumuri agricole pentru că era prea mare apa.

ciprebbe

@ovideata - nu platesc nici transportul pt ele (nu direct).
In general cer oferta de la producator cu grinda sus pe pozitie (sau livrata la dimensiune in santier) iar ofertantul se ocupa de tot.  Poti sa ceri de la Iasi, de la Sibiu, de la Aiud, etc si alegi oferta mai buna (nu e obligatoriu sa fie aproape de santier ca sa fie mai ieftin).
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

usus

Cred că o parte din autobasculantele de la Deva sunt aduse aici (și asta nu e baza lor principala)

usus

Vedere dinspre DJ 178c Frătăuții spre DN 2H Horodnic

usus

#174
Stadiu lucrări 8.august.2019 DJ 178C -->> DN17A

usus

#175
Stadiu lucrări 8.august.2019 DJ 178C -->> DN17A

dimitrie

@usus, ai dreptate legat de autobasculante. Le-am văzut în trafic acum mai bine de 2 săptămâni aproape de Fălticeni și nu aveau unde să meargă în altă parte. Nu știu ce număr de autobasculante au dar și înainte era un număr semnificativ, zic că le-am văzut transportând balast din Gălănești și erau destul de multe. Super că au !
A8 (Letcani - Motca) si A7 sunt prima prioritate dupa A3, A1 finalizate.

ovideatza

La inceput am vazut doar autobasculante, cred ca erau potrivite pt primele etape, cu acces direct pe pamant, teren mai dificil.

Weekendul trecut in organizarea de santier erau si cap tractor+remorca, care cred ca se folosesc uzual la asflat/ etc, probabil le vor folosi pt asternerea straturilor incepand cu balast stabilizat pe zonele deja pregatite.

usus

#178
Stadiu lucrări 11.august.2019 DJ 178C -->> DN2H (Frătăuții -->> Gălănești)

usus

#179
Pasaj trecere DN 2H (Gălănești)