[TM] Discutii, lucrari si proiecte diverse in Timisoara

Started by radutm, October 10, 2012, 09:25:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

iuli

 Poate că pe acei stâlpi se vor monta și catenarele.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

dorum

Au impanzit Dumbravita de stalpi de la intrare dinspre Giarmata pana in centru.... parerea mea e ca arata ca dracu la cat de desi, grosi si aproape de sosea sunt.... maine dimi postez si niste poze...

Chagall

Strada Stefan cel Mare

Linia recent reabilitata a fost din nou sparta



Casa pe care Dorel l-a daramat.







In rest, nici o schimbare spectaculoasa pe santier

The Guardian: "Autostrăzile din România sunt ca vampirii, toată lumea a auzit de ele, dar nimeni nu le-a văzut"

nenea_hartia


bogdymol

Cred ca s-au infierbantat prea tare cei cu antrenamentele de kick-box...

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Chagall

#200
Mai gafeaza si Porr cateodata.  :lol:

http://www.youtube.com/v/RHaCaAa3NjU

Intresant ca peretele s-a prabusit exact in momentul in care a trecut un tir incarcat.
The Guardian: "Autostrăzile din România sunt ca vampirii, toată lumea a auzit de ele, dar nimeni nu le-a văzut"

Chagall

The Guardian: "Autostrăzile din România sunt ca vampirii, toată lumea a auzit de ele, dar nimeni nu le-a văzut"

nenea_hartia

^ :lol: Fantastic! @Chagall: Mulțumesc pentru răspuns!

@bogdy: bun comentariul... :lol:

nenea_hartia

^ Eu sunt mai acid în ultima vreme și mă deranjează kitschiozitățile preluate worldwide via Facebook. >:(

Oricum, mulțumesc pentru poze.

iuli

Sper sa nu ajungem si la noi sa se darame poduri din cauza lacatelor.

In Cracovia au ajuns la o "solutie" pentru asa ceva (am sa pun si poze in curand in travelogue). Exista un pod care e impanzit de lacate dar care e la limita de rezistenta din cauza lor, iar primaria o data la doua luni schimba plasa si recicleaza metalul din lacate. Cica acum un an au fost proteste masive in strada impotriva acestei decizii a primariei. Am senzatia ca lumea devine tot mai retarda.  >:( Sa nu fiu inteles gresit, nu am nimic impotriva acestor lacate care arata "iubirea vesnica" dar nu pot sa fiu de acord sa fie pusa viata unor oameni in pericol de dragul unui trend.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog


Chagall

Porr gafeaza din nou.

Quote
...
Revenind la modul în care se circulă în  zonă, carosabilul şi zona afectată de lucrări sunt despărţite doar de o  plasă subţire care împrej****şte şantierul. Miercuri seara, în jurul  orelor 20-21, cititorii ne-au sesizat că o persoană aflată la volanul  unui Renault Clio a căzut cu maşina în groapa săpată lângă drum pe  strada Ştefan cel Mare. Cu jumătate de maşină, mai exact, după cum se  poate vedea în imaginile care ne-au fost trimise de un cititor pe adresa  redacţiei.
...
tion
The Guardian: "Autostrăzile din România sunt ca vampirii, toată lumea a auzit de ele, dar nimeni nu le-a văzut"


MHN

Cu ce a gafat Porr?!

PS: link-ul catre tion este scris gresit

Harry

Aici sunt de acord cu MHN. Cu ce au gresit Porr? Peste tot se folosesc astfel de garduri. E vina soferului ca nu a fost atent.