News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

[BH] Centura Oradea

Started by NGC, July 24, 2015, 10:37:40 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

marinul






















km 9, zona pasajului peste CF






















Mergem spre dn1



KM 8 Nod rutier cu DN1













Powered by API/PUM imgur uploader

marinul

#466











primele panouri fonoabsorbante, dupa pasajul peste DN1 langa Santion






km6 bretele iesire/intrare, dezvoltari ulterioare( spatii de servicii private?).
aici se termina profilul de drum expres














Podul peste Crisul Repede





























Powered by API/PUM imgur uploader

marinul

#467
km3 pasaj peste str Bujac











km 1+500 pod 1 peste Peta










km 1 pasaj peste centura si cf























Powered by API/PUM imgur uploader

gata am terminat cu pozele

marinul

Si ca o completare la poze, un video de la firul ierbii


Si filmare din drona cu legatara dintre nodul de la km11 si DN 19


survola


tom_sawyer

#470
Aici n-ar fi trebuit asfaltat până în parapet (dacă într-adevăr pozele sunt de pe porțiunea de DEx)? De asemenea, lipsește rigola.

Quote from: marinul on February 12, 2024, 08:43:49 AMkm 16








Quote from: NGC on January 30, 2020, 08:37:07 PMDupa cum se stie deja, astazi a fost lansata licitatia "PROIECTARE SI EXECUTIE ,,Legatura Centura Oradea (Giratie Calea Sintandrei) - Autostrada A3 (Biharia)".



Va fi profil de drum expres intre aproximativ km 6+400 si km 18+950. ;)

Quote from: tom_sawyer on January 12, 2024, 12:37:03 PM

PaulS

Centura Osorhei Feb 2024 filmat de ID.1O


ovicor

@marinul, acuma sa fii cu drona pe A3 coloana la granita incepe imediat dupa nodul Biharia. Sursa: trafic google maps.


csebi24

Are cineva ceva nouatati de deschidere? Sambata dimineata am drum spre vest si as fi curios daca apuc sa testez noul DX.

marinul

Nu se știe ziua, dar am auzit ca săptămâna viitoare se deschide

gicu

Am citit / auzit în presă (din păcate nu mai știu sursa) că se deschide joi, 28.03. Am trecut sâmbătă pe la capătul de pe A3 și totul era gata de deschidere, indicatoare, marcaje.

Pe de altă parte, nu îl mai văd pe harta Pro Infrastructură. Știți cumva de ce?

lospolloshermanos

#477
Astazi a postat Primaria Oradea un filmulet pe Youtube si in descriere au zis ca se va deschide joi, 28 martie.


raulbogdan23

Quote from: gicu on March 25, 2024, 05:15:33 PMPe de altă parte, nu îl mai văd pe harta Pro Infrastructură. Știți cumva de ce?

Lipseau niste date. Urmeaza sa apara in cateva minute.

Light

#479
Știe cineva de ce există o limitare de 7,5 tone pe centura Oradea? Mă refer la indicatorul amplasat la intrarea pe porțiunea de centură dinspre DN1 (Calea Clujului), imediat după ce ai ieșit din sensul giratoriu, înaintea pasajului peste calea ferată.
Nu am apucat sa fac poză fiindcă nu mă așteptam să găsesc așa ceva (am trecut duminica asta pe acolo), însă pe imaginile Google Street View se poate vedea ceva foarte ciudat.

Indicatorul în imaginile din august 2023:




Powered by API/PUM imgur uploader

În toate imaginile mai vechi de august 2023 nu exista acel indicator.
Iar în septembrie 2023 acesta a fost întors/ascuns:




Powered by API/PUM imgur uploader

În ultimele imagini disponibile, aprilie 2024, indicatorul a dispărut cu totul (A se observa și pe indicatoare că acesta e traseul recomandat pentru transportul de marfă):




Powered by API/PUM imgur uploader

Aici e singurul loc unde am putut identifica pe Street View acel indicator. Dacă mai trec pe acolo poate reușesc să îi fac o poză. Nu înțeleg de ce s-a montat așa ceva, doar nu se așteaptă nimeni să intre prin centrul orașului camioanele care vin din direcția Cluj spre vama Borș.