News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

[BH] Centura Oradea

Started by NGC, July 24, 2015, 10:37:40 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

marinul

Quote from: marinul on September 26, 2023, 10:08:56 AMS-au instalat si ultimele grinzi. Sunt in linie dreaptă să dea in trafic tot lotul pana la sfârșitul anului. Nu vreau să mă contrazic cu nimeni,daca nu o sa fie așa donez 200 ron in contul API in prima săptămână din 2024

Ce optimist eram acum 3 luni  :lol: , credeam ca o sa merg in ianuarie la schi pe aici. poate in martie/aprilie, doar sa fie zapada  :D

Pariu pierdut, azi am transferat banii

Ionut

Pfai incredibil cât de aproape au fost. Fără probleme în martie, dacă iarna e secetoasă chiar mai devreme.

@marinul
Mulțumim pentru tot efortul depus pe șantierul ăsta și pentru că ți-ai ținut propriul pariu! :cheers:

rezin

Trebuie să recunoaștem că Strabag nu are resurse pentru a concetra utilaje și oameni cum o face UMB, în cazul unor sitații la limită.

marinul

Am uitat sa pun saptamana trecuta imaginile cu primele lucrari din 2024, de la drumul de legatura cu A3. Oficial lucrarile s-au reluat in 15.01 dar in prima saptamana nu au facut mare lucru din cauza precipitatiilor.


Nu ma deranjeaza daca pune altcineva filmarile mele pe aici, il consider un ajutor  :)

marinul

Un nou update la drumul de legatura cu A3 06.04.24




marinul

Un lucru care poate nu se observă de sus au inceput instalarea indicatoarelor mari, deocamdată se lucrează la fundația lor








Powered by API/PUM imgur uploader

ijwtsh

Ilie Bolojan pe Facebook

QuoteDRUMUL EXPRES CE VA LEGA ORADEA DE AUTOSTRADA TRANSILVANIA VA FI GATA LUNA VIITOARE
Lucrările la acest proiect important au ajuns în ultima fază: semnalizările, marcajele, stâlpii de iluminat, balustrade de protecție.
Conform anunțului făcut de Direcția Regională de Drumuri Cluj, responsabilă de lucrări, până la sfârșitul lunii martie cei 19 km de drum vor fi deschiși traficului.
Este unul dintre cele mai importante proiecte pentru Oradea și județul Bihor, asigurând conexarea cu rețeaua europeană de autostrăzi.
Mulțumesc CNAIR, DRDP Cluj, constructorilor de la Strabag și tuturor celor care și-au adus contribuția pentru ca lucrările să se apropie de final.
Proiectul tehnic al acestui drum a fost realizat de Primăria Oradea, în 2018, pe baza unui parteneriat încheiat cu CNAIR. Lucrările au fost contractate de CNAIR, iar DRDP Cluj a fost mandatată să le gestioneze.
Proiectul este finanțat din fonduri europene prin programul Infrastructură Mare gestionat de Ministerul Transporturilor.
Colaborarea între mai multe autorități, parteneriatele și capacitatea de a depăși obstacolele duc la realizarea proiectelor mari.

ovicor

Problema coloanei de tiruri ramane in "coada de peste", in dulcele stil CNAIR?!?

Nove

Deschiderea e prevazuta pentru 26 martie.

marinul

da, am auzit si eu de data respectiva, e data fixata pt receptie. Deschiderea circulatiei s-ar putea sa fie mai devreme.
Am profitat de caldura asta din februarie si am dat o tura cu bicicleta pe drumul de legatura si am facut cateva poze. Stratul de uzura lipseste in putine locuri: zona centurii(rampa si pasaj), km3 pasajul peste str Bujac si pod 2 peste Peta si la o parte din bretele cu dn 1, maxim 2 km dupa estimarile mele. Ar mai fi si legatura nod km 11 cu DN 19, acolo gasim asfalt doar in nodul rutier, revin cu imagini din drona cu sectiunea respectiva

Incepem de la km 19, nodul cu A3















































Powered by API/PUM imgur uploader

marinul







armatura pozata marti, acum este pusa pe pozitii





zona pasajului de la km 17















km 16







km 15, zona singurului debleu















imi tot amesteca uploaderul pozele, ma chinui sa le aranjez cu prewiev. iau o pauza sa gasesc alta solutie


Powered by API/PUM imgur uploader

marinul










pasaj km 14



















mergem mai departe spre nodul de la km 11











Detalii parapete de beton





Powered by API/PUM imgur uploader

marinul


marinul

nod rutier km11, aici s-au montat primele indicatoare



































Detalii stalp de iluminat










Powered by API/PUM imgur uploader


marinul

#464



































Mergem mai departe in zona balastierelor, km 10






















Powered by API/PUM imgur uploader