News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

[BH] Centura Oradea

Started by NGC, July 24, 2015, 10:37:40 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

marinul

Avem prim strat de asfalt pe drumul de legatura

(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader

nicolaem

#286
Inelul metropolitan, noua șosea care va ocoli Oradea, la faza de licitație
Joi, 15 septembrie, s-a publicat în sistemul de achiziții publice anunțul de licitație pentru inelul metropolitan al municipiului Oradea a transmis Ilie Bolojan, președintele Consiliului Județean Bihor. Ofertele se vor putea depune până în 25 octombrie.

poate ar merita thread separat s-au unit cu centura Osorhei.  Proiectu 6 de mai jos:

marinul

o filmre de ieri cu drumul de legatura


raulbogdan23

^

Daca o tin tot asa intr-o luna/doua depasesc TS pe DX12 sau Centura Timisoarei

Multumim @marinul pentru filmare!

danvoicu

Ce progres semnificativ!Se vede consistent de la o filmare la alta ca se face treaba nu vrajeala. Daca se aproba si cele 2 modificari de proiect exista si speranta ca avem un viitor modern in infrastructura. Mai sigur, mai fluid, mai repede, mai elegant. Eu personal ii felicit. Si pe operatorul filmarii.

lucianluci96

Noul traseu prezentat in conferinta de presa de Ilie Bolojan :


RobertH

#291
Mare fan al optimizarii e Bolojan. E al treilea proiect mare unde alege varianta cea mai proasta doar pentru ca e mai ieftina. Imi pare rau, dar eu nu is impresionat.

O chestie despre care ma gandeam cand CNAIR a descentralizat proiectele. Consiliile judetene vor pune interesele lor locale peste interesele nationale la proiectele de drum expres.


horatiu.cosma

Cred că faci o confuzie aici. Inițial era giratoriu și Bolojan vrea să modifice acum în pasaj.

RobertH

Stiu. Ma refer ca a ales conexiunea cu DEx11 aici bagand si traficul local din Santandrei si cel din Oradea prin acelasi nod prin care in mod normal ar trebui sa fie doar cel de trazit pentru drum expres.

 

marinul

S-a lucrat cu spor vara asta la drumul de legatura  :)


marinul

Cateva poze cu structurile de pe drumul de legatura

KM 1

(GPS)


(GPS)




KM 1,5, primul pod peste Peta



KM 3,3 al doilea pod peste Peta



KM 5 podul peste Crisul Repede



KM 8 DN1











marinul

KM 9 zona pasajul peste cf M300










KM 11

(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


KM 14



KM 17

(GPS)


KM 19 nod cu A3

(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader


marinul

Si filmările din 30.09.22



marinul

un nou update la drumul de legatura centura Oradea - A3



elphax

imdediat nu mai au ce face pe la Oradea, poate se duc sa ajute la vecini sa faca centuri - la Arad, Cluj etc