News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

[BH] Centura Oradea

Started by NGC, July 24, 2015, 10:37:40 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

marinul

Cu placere!

Si filmarea cu tot lotul


raulbogdan23

#256
^

Foarte bun progresul de la ultima filmare.

Mi se pare ca aici lucreaza Strabag cel de langa Mures de pe A3 si la podul peste Somes din Satu Mare lucreaza Strabag din Bucuresti de la Mogosoaia  :lol:

marinul

poate sunt divizii diferite  :lol: in localitate e mai complicat cu relocarile, cred ca de asta merge mai greu. Aici inca nu s-au apucat de lucru in zona centurii, mai sunt relocari de facut

vasile.daniel

Ce categorie de drum o să fie? Drum național cu două benzi pe sens sau drum expres?

marinul

Si drum national si dx  :D

13 km dx, restul profil de dn

oneLess

#260
13 Km vor fi DEx sau DN cu profil de DEx ?
Dacă va fi DEx de ce nu l-o botezat încă ?
Avem un DEx8 care nu are nici SF făcut (cred).

Ionut

#261
Păi o să fie parte din coridorul 11, adică A11/DEx11. Parte din Arad-Oradea. O să fie DEx veritabil.

Acum, vă dați seama că ar fi aiuristic să vorbim și să punem poze și aici, și pe DEx11 și pe A11. Pe 3 thread-uri. Așa că vorbim doar aici, fiind vorba de un "pachet" de două drumuri care țin în esență de Centura Oradea. DEx11 în zona asta va fi chiar Centura Oradea, va avea acest rol. La fel cum avem A1 Centura Sibiu sau Sebeș sau A7 Centura Bacău etc.

marinul

#262
Comparatia la o luna de zile


marinul

Cateva noutati filmate cu drona
 
Statia de asfalt e pe pozitii, nu cred ca mai e mult de lucru la instalarea ei
In zona balastierelor a mai aparut o macara, sunt doua acum care instalează palplanșe
Si langa A3 a ajuns foreza, care in ultima filmare era la pasajul de la km 17


marinul

Filmarea de ieri cu lotul complet. Ca noutate au inceput forajele la pasajul din centura


raulbogdan23

^

Multumim @marinul !

Foarte bun progresul Strabag. Avem deja o portiune de test cu balast stabilizat.

In curand depasesc si ei TS de pe Centura Timisoarei

marinul

Comparatia la 40 zile


Ionut

Drum legătură Centura Oradea-Autostrada A3, include DEx11 aproximativ 13 km. Tot traseul, august 2022.


SUHOI

Multumim mult Ionut.  Am si eu o nelamurire:asa numitul drum de mare viteza Arad-Oradea va avea indicativul DEx11  sau A11? Eu stiam ca in SF (Proiectul Tehnic este in elaborare) are indicativul A11. De fapt si nodul interchange de la Arad este A1/A11. Si stiam ca acest A11 pleaca cu 3 benzi de la Arad pana undeva in zona Chisineu Cris (jud. Arad), apoi trece la profil de drum expres vreo 40 km si apoi din nou, mai spre Oradea, drumul revine la profil de autostrada cu 2 benzi. Sau ma insel?

hvm

Acei pereti metalici verticali vor ramane asa infipti sau vor fi scosi la final?
Pariuri: A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe - aici