News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Saloane auto în România

Started by Ionut, March 24, 2018, 08:47:39 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ionut

Stiri, noutati si poze de la SIAB. :)
www.siab.ro

Ionut

#1
Editia de anul acesta s-a deschis ieri pentru presa si de astazi (pentru o saptamana) accesul este permis tuturor. Eu cred ca o sa-mi fac timp sa merg in timpul saptamanii, sigur este mai liber. :)




Salonul Internaţional de Automobile Bucureşti (SIAB) debutează cu peste 20 de premiere naţionale

Organizatorii se aşteaptă la peste 150.000 de vizitatori pe perioada evenimentului programat pentru perioada 23 martie-1 aprilie. Salonul Internaţional de Automobile Bucureşti (SIAB)  îşi deschide azi porţile în prima ediţie din ultimii 11 ani, ediţie  organizată în noile hale construite la Romexpo. În total 18 mărci auto vor fi prezente la SIAB şi vor prezenta peste 20 de noi automobile în premieră pentru piaţa locală. Cea mai importantă lansare de la SIAB este cea a noului Volkswagen Touareg, prezentare ce are loc la numai câteva ore distanţă de premiera mon­dială din China. Tot Porsche România, cel mai mare importator auto de pe pia­ţa locală, va veni cu Audi e-tron qua­ttro, un SUV 100% electric, noul A6, A7 Sportback, A8 şi gama Audi Sport.

ZF

Ionut

Peste 10.000 de vizitatori au venit la SIAB 2018 pentru a vedea cele peste 20 de premiere naţionale şi europene

În prima zi a Salonului Internaţional de Automobile Bucureşti (SIAB) peste 10.000 de vizitatori au trecut pragul noilor hale din cadrul Romexpo pentru a vedea cele 23 de premiere naţionale şi europene prezentate de cele 20 de mărci auto prezente în cadrul evenimentului. Cea mai importantă lansare de la SIAB a fost cea a noului Volkswagen Touareg, prezentare ce a avut loc la numai câteva ore distanţă de premiera mondială din China. Tot Porsche Ro­mâ­nia, cel mai mare importator auto de pe piaţa locală, va veni cu Audi e-tron quattro, un SUV 100% electric, noul A6, A7 Sportback, A8 şi gama Audi Sport.

ZF

Ionut

Am redenumit thread-ul să includă și alte saloane în afară de SIAB. Se mai organizează ceva sau închidem thread-ul?