News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Intalniri si actiuni pe santiere

Started by Ionut, October 02, 2012, 07:53:17 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

dorum


MHN

@ dorum, daca tu pleci de acasa (TM) si esti dispus sa share-uim mijlocul de transport, atunci sunt si eu interesat. Singur, mi-ar fi greu sa fac drumul din TM pana la Orastie sau Sibiu.

sebba

pai daca nu se stie ora... cand plecati? care e "master plan-ul" :)
m-as baga si eu dar sa vin sa pazesc autostrada nush cate ore... hmm...

PS: in caz ca as reusi sa merg si eu si cei din zona nu sunt pretentiosi... am un minivan de 7 locuri care poate fi sharuit... mai vechiut dar merge :D
Sailing away! S/Y Haimana

dorum

#78
am eu un Renault Megane II pe care il pun la bataie pt ca oricum eu plecam si singur...:)...pt mine treaba era stabilita de mai demult :)
problema mai triky e ca va trebui sa plecam din TM foarte devreme...daca ne propunem sa ajungem la Orastie, pe la 5:30 max 6:00, iar daca ne propunem sa ajungem la Sibiu, pe la 4:30 max 5:00...insa asta depinde daca vor mai fi colegi/doritori sa ne vedem la Orastie...daca nu, nu stam singuri la Orastie si mergem sa ne intalnim cu restul la SB

momentan informatia ar fi ca pe la 9:30 s-ar deschide...

LE:S-ar parea ca totusi ar fi mai tarziu pe la 11-12...dar probabil marti aflam

MHN

Daca tu vrei sa pleci asa de dimineata, atunci eu nu pot veni.
Mai ales daca deschiderea circulatiei este dupa ora 12.

Pentru mine important ar fi sa asist la deschiderea circulatiei pe loturile de langa Lugoj si eventual apoi sa ma-ndrept spre Sebes/Sibiu.

dorum

stai ca momentan ma bazam pe o informatie ca se deschide la 9:30...daca se deschide dupa 12 nu plecam mai devreme de 8:30-9:00

Ionut

Va fi foarte tricky cu ora exacta... stiti ca nu sunt seriosi. Daca atunci in acea dimineata apare vreun scandal la Bucuresti sau ceva... o sa se intarzie. Sigur nu vor da drumul la circulatie fara Ponta & co. Eu zic, daca puteti, sa considerati ziua de joi ocupata cu asta. Altfel va faceti nervi degeaba, parerea mea.

Tavi

@Cine poate sa stea de vorba cu Sova&Ponta poate îi întreabă dacă au venit de la București pe autostradă. Și dacă da, pe care?  :D

ciprebbe

In 3 zile de la initiativa s-a trecut de 1100 de vizualizari doar pe pagina de FB peundemerg.ro

https://www.facebook.com/pages/PeUndeMergro/467631243289321

Se pare ca exista un interes crescut pe paginile de socializare.

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

sebba

din Arad ar fi cineva interesat sa participe?
inca sunt indecis...si daca ma gandesc la incertitudinea orei si posibilitatea de a pazi degeaba autostrada... de unul singur nu prea-mi vine a pleca pe drumuri...
Marius_AR? bogdymol? ceva, cumva?
Sailing away! S/Y Haimana

bogdymol

Nici eu nu eram prea decis... dar avand in vedere ca nu se stie ora exacta pt deschidere... si ca oricum as pierde o zi intreaga numai pt asta... cred ca raman acasa de data asta si imi rezolv treburile mele.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

radutm

Si eu mi-as fi dorit sa imi iau liber, dar joi nu pot. Doar dupa-masa as putea trage o fuga pana la Lugoj sa probez (si sa pozez) "minunea"...
cont inchis

ciprebbe

Asadar cei interesati de locatia de la Orastie !!! se muta din parcarea de pe DN7 direct pe autostrada, in spatiul de servicii proaspat deschis dupa nodul rutier de la Simeria pe directia spre Sibiu !!! La Sibiu a ramas in parcarea OBI.

Ora de intalnire e stabilita?
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

sebba

^nu se stie, cel putin eu, de nici o ora exacta... de altfel cred ca ar fi si greu de stabilit tinand cont ce "pont" vine... sau ar trebui sa-si miste tartitza pe acolo...

tu ajungi? nu de alta dar trebe sa-ti fac cinste cu o bere :D
Sailing away! S/Y Haimana

ciprebbe

As fi tras o fuga si pana la Sebes de aveam liber insa fiind joi in timpul programului nu am cum.
Vor mai fi ocazii pt bere cu siguranta. Si eu am ceva datorii pe la colegi :D.

Ar fi tare sa anunte copy-paste ora 2.
Ne vedem ...... "joi la 2 "
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe