Drumuri Naționale în România: discuții diverse

Started by Ionut, September 14, 2011, 09:19:35 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

doryan93

Cei care se ocupă de întreţinerea şi curăţarea Drumului Naţional 17 anunţă că în câteva zile, dacă vremea va fi bună, în Pasul Tihuţa vor fi montate parazăpezile. Acestea vor fi puse pe o distanţă de trei kilometri ş vor proteja drumul exact în zona în care, pe timp de iarnă, sunt probleme în trafic din cauza zăpezii.
http://www.bistriteanul.ro/vesti-bune-parazapezile-pentru-tihuta-sunt-pe-drum-1386150996156.html

adi

Cine are drum pe DN6, Caransebes-Tm, sa imi spuna si mie daca s-a deschis traficul pe centura!? vad ca a disparut mesajul de pe site-ul CNADNR cum ca ar fi in reperatie. A fost reparat podul?

Multumesc!

bogdymol

Am auzit ca in luna Decembrie se va finaliza reparatia si se va redeschide traficul, dar nu pot sa-ti spun daca s-a deschis deja sau urmeaza.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

mariansb

#1143
Pe DN1, intre Alba Iulia si Lancram, s-a montat plasa pentru protectie in caz de viscol.
Acolo de multe ori, fiind camp deschis spre Vintu, iarna viscolea si se aduna zapada in DN.





g][/img]
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

marius_ar

Pentru cel putin inca un an va trebui sa folosim DN7 pe relatia Nadlac-Arad:

http://www.youtube.com/v/Gi0bM8rT23I

davyl

Quote from: adi on December 10, 2013, 04:53:56 PM
Cine are drum pe DN6, Caransebes-Tm, sa imi spuna si mie daca s-a deschis traficul pe centura!? vad ca a disparut mesajul de pe site-ul CNADNR cum ca ar fi in reperatie. A fost reparat podul?

Multumesc!
Aparent, ar trebui sa se deschida azi:
http://www.argument-cs.ro/content/darul-de-cr%C4%83ciun-al-cnadnr-centura-caransebe%C5%9Fului-va-fi-redeschis%C4%83-m%C3%A2ine
http://www.traficmedia.ro/ro/4688-ultima-ora-se-redeschide-centura-caransebes.html


Insa la cate stiri controversate au fost, nu stim ce sa mai credem. Doar cineva care trece pe acolo in zilele viitoare ne-ar putea lamuri...


davyl

Deci e oficial deschisa centura Caransebes la ora asta! Multumim savagedanyro!

bogdymol

Eu totusi sunt curios de o chestie: acum cateva zile CNADNR a anuntat ca Centura Caransebes ramane inchisa pana in Aprilie datorita unor lucrari. Acum, dupa o saptamana, brusc lucrarile au fost finalizate si centura poate fi redeschisa? Ceva e ciudat...
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

savagedanyro

probabil au primit bani de la "centru" pentru compensarea pierderilor din taxa de tranzit.
Doar nu e degeaba d-l Frunzaverde in judet :)

TIMISOARA 2021 !

Anonymity

Salut. Stiti careva care e rolul marcajelor de pe E79(DN76) Deva - Brad? Din ce am inteles s-au facut masuratori acum vreo 2 saptamani si s-a marcat aproape tot drumul. Mi-e greu sa cred ca o sa incerce sa il largeasca la 3-4 benzi pentru ca trece prin vreo 8 localitati, dar parca doar pentru reparare nu ar fi avut sens toata miscarea de trupe.

Off-topic: Sarbatori Fericite tuturor!

dorum

din cate am vazut eu, pana dupa Soimus  pe DN76 pana la intersectia cu DJ706A sunt marcaje/masuratori topo ale UMB pt autostrada...de la aceasta intersectie inspre Brad nu pot sa ma pronunt pt ca nu am fost...insa nu te astepta la largire la 3-4 benzi ci doar la o largire gen DN6 TM-Lug-Caransebes in cel mai bun caz...

phb2

#1152
Quote from: marius_ar on December 20, 2013, 11:02:12 AM
Pentru cel putin inca un an va trebui sa folosim DN7 pe relatia Nadlac-Arad:

1ère présignalisation à 10'57" : ORADEA 205.000 habitants - DN 79 E671 - PARFAIT
2ème présignalisation à 11'04" : VARSAND sur DN 79A - 1.925 habitants ( zoomer 4 fois sur google maps pour trouver ! )
Signalisation à 11'14" : derechef VARSAND ( Oradea, connaît pas )

Incroyable - Sans autre commentaire

filippasteur

Buna seara,

Va rog sa ma ajutati cu o informatie: care este starea drumului Deva-Brad-Beius?
(au terminat reabilitarea lui - anul trecut in ianuarie era mizerabil).

Multumesc

igorashu