News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Drumuri Naționale în România: discuții diverse

Started by Ionut, September 14, 2011, 09:19:35 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

GDPR

#6420
Mi-a atras atentia un anumit cadru din filmarea lui @ovideatza. Asa, de sezon :D


NGC

Astazi a fost lansata licitatia [CN1018954] "Expertizarea tehnica a lucrarilor de drum, pe DN1C Dej - Baia Mare, in cadrul contractului de lucrari 6R10 "Proiectare si Executie Reabilitare DN1C Dej Baia Mare, km 61+500 – km 147+990"".

Valoare estimata: 262.355,15 RON fara TVA

Durata contractului: 70 zile

Termen depunere oferte: 20.03.2020

NGC

Astazi a fost lansata licitatia [CN1018930] "Expertiza tehnica pentru sectorul DN 6, Alexandria – Craiova, km 132-435 – km 185-230".

Valoare estimata: 232.500,00 RON fara TVA

Durata contractului: 90 zile

Termen depunere oferte: 19.03.2020

carutasul

deci au licitat de două ori lucrarea asta și abia acum licitează expertiza lucrărilor efectuate și rămase de executat? :)

Jack

Care e stadiul la drumul DN 76 (Oradea - Deva), porțiunea dintre Stei si Vârfurile? Exista macar constructor acolo?

alecu26

La Dej Baia Mare ce expertizeaza? Din ce stiu acel contract e deja inchis...inclusive perioada de garantie expirata. Se cearta sau vor sa se certe cu FCC prin ceva instante pe niste lucrari execrabile?
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

slartibartfast

Din ciclul ,,cum să hăcuim și mai rău siguranța circulației pe DN2". Ediția Spătaru, județul Buzău: https://opiniabuzau.ro/ce-spun-reprezentantii-sectiei-drumuri-nationale-despre-resistematizarea-dn2-e85-la-spataru/

Pe scurt, a apărut un cartier de case în prelungirea satului Spătaru spre București, într-o zonă unde DN2 se consideră a fi în afara localității. Există un drum colector de pământ paralel cu șoseaua, dar sunt peste tot rampe pe unde se iese dinspre cartier direct în DN2. La începutul anului, a avut loc acolo un accident în care a murit un copil de 2 ani. Acum se joacă tenis cu pisica moartă între autorități, dar mi se pare că aici CNAIR are dreptate.

PS: Da, îmi confirm că nu am ce căuta pe DN2 până nu e pus la punct.

alin_simeriaveche


marinul

Vorbeste de finalizat despre un lot  care nu are constructor, chiar daca e la 70-80%. Eu nu cred ca se vor finaliza nici loturile aflate in constructie, ma refer la cele incepute anul trecut in vara de PORR si ARL. Sunt multe zone pe aceste loturi neatacate, dar o sa revin si cu niste poze cand am timp

marinul

Cum am zis mai sus, revin cu poze de pe loturile aflate in lucru pe DN76.
Incep cu Oradea- Hidiselu de Sus / Selina. Acesta este si cel mai avansat, se poate finaliza pana la sfarsitul anului desi intre Sinmartin si Baile Felix nu s-a miscat mare lucru. Pozele incep de la iesire din Felix spre Hidisel, din pacate toate pozele sunt cu soarele in fata


























Powered by API/PUM imgur uploader


marinul

Urmatoarele sunt de pe lotul ARL Cluj intre Hidiselul de Sus si Dusesti























Powered by API/PUM imgur uploader

marinul

Urmatoarele sunt de pe lotul Dusesti-Dealul Bitii / PORR



















Powered by API/PUM imgur uploader