Drumuri Naționale în România: discuții diverse

Started by Ionut, September 14, 2011, 09:19:35 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.




Ranger

Pun si aici, fiind legat de DN11

Quote from: Ranger on June 02, 2016, 09:01:36 PM
"CNADNR a dat astăzi 02.06.2016, în folosinţă Podul rutier peste Oituz... la Poiana Sărată pe DN 11 km 90+450"

In sfarsit, a dat Domnu' si au terminat. Un an jumate pt un prapadit de pod  :|
Comunicatul complet

dumbravaandrei

#3409
Pe podul ala se circula de la 1 aprilie cel putin. La ce au dat drumul acolo mai exact? Bine ca inca nu au rezolvat de aproape un an surparea de dupa popas cum mergi spre bacau. Acolo se circula alternativ (semafor)

infraAdi_ro

legat de vesnicul DN 76  Beius-Varfurile se pare ca solutia finala va fi saptamana vitoare(cel mai probabil reziliere).

"În aceste condiţii, doar cu scuze, justificări şi promisiuni, nu vom putea finaliza proiectul şi cred că săptămâna viitoare vom fi îndreptăţiţi să luăm măsuri mult mai radicale", a declarat Cătălin Homor, Directorul General al CNADNR SA.

https://www.facebook.com/cnadnr/posts/1706280379632034
Romania are un viitor doar daca are prezent!

Ranger

De circulat s-o fi circulat, insa receptia astazi s-a facut.

Probabil 2 luni au facut teste de rezistenta cu masinile din trafic  :lol:

alecu26

Repet....Homor a strigat de atâtea orI lupul ca nu mai are efect. Dacă în următoarele 1-2 săptămâni nu reziliază nimic...chiar nimeni nu îl mai crede.
Cred ca și el însă realizează ca de fapt constructorii aceștia își doresc rezilierea.  Altfel pierderile sunt mult mai mari. Plus ca au șanse sa câștige bani frumoși după aia prin tot felul de procese. NU EXISTA CA ATUNCI CÂND FACI PROFIT SA NU VREI SA LUCREZI. Deci....domnul Homor poate fi conins ca și peste o săptămână situația va fi la fel, si peste 10, si peste 100. Și nu doar cu Azvi și Obra VIALES.
Drumurile noastre POATE;

infraAdi_ro

Azvi e constructor pe Beius-Stei, avea zilele astea 2 echipe la rigole si o echipa la terasament:)) zilele astea cautau de zor un post de topograf pe facebook:)

Construct Mod e constructor pe Stei-Varfurile pe hartie:) o lalaiesc de atatia ani....

Oricum chiar daca se rezileaza ar trebui de urgenta relicitate.....de la Criscior la Lazurile drumul e impracticabil.
Varfurile-Ionesti s-a reziliat deja de peste un an.....si inca nici o veste de relicitare?????dureaza prea mult.
Romania are un viitor doar daca are prezent!

aditd

Cine stie de Valea Oltului, urmatoarele:

1. O sa se respecte termenul de 30 inunie pentru Carligul Mic? Sunt in grafic?
2. Vreo largire minune la 4 benzi in urmatoarea luna?

alecu26

As zice ca da la ambele.  Dar e vorba de 3 benzi.
Drumurile noastre POATE;

marinul

Quote from: euromau on June 02, 2016, 11:12:55 PM
Azvi e constructor pe Beius-Stei, avea zilele astea 2 echipe la rigole si o echipa la terasament:)) zilele astea cautau de zor un post de topograf pe facebook:)

O veste buna! Sper sa am drum saptamana viitoare pe acolo sa vad cu ochii mei

dar pe ce bani lucreaza astia ca la plati nu s-a schimbat nimic


NGC

^^^ Lucreaza pe banii lor, dar in curand vor urma plati pentru ei in valoare aproximativa de 10 milioane RON.

alecu26

ca sa primeasca plati trebuie sa faca facturi, ca sa faca facturi trebuie sa aiba lucrari receptionate si certificate, ca sa aiba lucrari trebuie sa le execute.

La cum arata lotul, cred ca nici bani de avans nu i-au folosit pe lucrari (probabil pe salarii la echipa de spanioli).
Drumurile noastre POATE;

stangabriel

Au pus parapeti metalici pe primul pod de la Ikea, Baneasa pe DN1. Arata oribil. Ofera siguranta sigur, dar strica zona. Poate ca imi placea mie sa se vada mai departe. Sunt Parapeti inalti, ondulati dublu, ca la autostrazi pe viaducte. De la ultimul accident, e politie cu pistolul radar mereu la Academia de Politie.
Probabil vor pune parapetii de beton un zona "pe pamant".