Drumuri Naționale în România: discuții diverse

Started by Ionut, September 14, 2011, 09:19:35 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Ionut


iuli

Multumiri!
PS Vad ca e un obiectiv turistic Auchan si Palas de ii pus pe indicatorul de intrare in localitate pus pe banii CNADR!!!  >:(
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

MRS

Cu mare placere... :cheers:
Da iuli ai dreptate, eu intentionam sa o pun la vroom vroom dar am lasat-o aici... Chiar si asa nu mi-a schimbat buna impresie lasata de acest mega proiect de care toata zona Moldovei beneficiaza: am vazut masini acolo din toate judetele de la nord de Vrancea
:cheers:



A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

stelian222

#288
Quote from: Mrs on July 09, 2012, 04:11:02 PM
Vaslui-Iasi: niciun semn de santier  :(( :(( :((
Anul trecut au fost taiati toti copacii de pe marginea drumului in judetul Vaslui. Drumul este foarte prost, petice peste petice. Un singur panou informativ... UMB.. finalizare mai 2013... cred ca imediat ce termina pe Albita-Tutova se vor muta pe acest tronson.

Nu cred ca e vorba de asfaltare completa si modernizare cred ca e doar peticire si intretinere anuala, sau poate ma insel eu, sper sa ma insel. Oricum intre  Iasi si Vaslui (pana la Buhaiesti) va fi dat in folosinta DJ248 pe care se chinuie de multi ani sa il modernizeze. UMB mai are de treaba vara asta aici, cred ca in Husi vor trebui sa refaca centura orasului, mai au de lucru si spre Albita la rigole si parapeti contra ninsorilor viscolite

jailor

Quote from: iuli on July 09, 2012, 07:12:36 PM
Multumiri!
PS Vad ca e un obiectiv turistic Auchan si Palas de ii pus pe indicatorul de intrare in localitate pus pe banii CNADR!!!  >:(
De cati bani varsa la buget prin impozite si TVA macar atat sa primeasca de la stat. In plus cica statul are ca prioritate sprijinirea investitorilor straini. Cred ca mai mult de astea doua indicatoare nu cred sa ii sprijine cu ceva.  :lol:

mariansb

Zilele trecute am facut un drum Alba Iulia-Arad si retur pe DN7.
Caldura si traficul intens,indeosebi cel greu, au last urme in carosabil.Exista multe denivelari mai ales in urmatoarele zone:dupa Sacamas,spre Deva,centura Devei,in zona fostei treceri peste calea ferata dinainte de Simeria,dupa iesirea din Orastie si pe DN 1,inainte de intrarea in Alba Iulia.
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

adsailton92

Salut,
Astaldi lucra serios pana la Salonta, pe Oradea-Arad. La Salonta m-am oprit, dar sper ca si de aici spre Arad se lucreaza.
Drumuri Bune!

mariansb

Azi m-am deplasat de la Alba Iulia la Campeni si retur,pe DN74,pe care per total l-as califica drept acceptabil.
Se lucreaza la iesirea din Alba IUlia la canalizare,largirea partii carosabile,in destule locuri e peticit,gropi is putine .Pe Dealul MAre sunt portiuni la care au lucrat la stabilizarea drumului,dar n-au terminat si mai e pietris
O sa pun poze mai  intai de la dus ,apoi de la  intoarcere





















[/img]
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

mariansb

"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

mariansb

"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

mariansb

poze cu acele segmente 2+1 alternand,in urma unui nou marcaj ,din 1,5/1,5,intre ACiliu si Aeroport Sibiu













[/img]
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

adsailton92

Salut,
Am o filmare de pe Oradea-Salonta(DN79)-dupa prelucrare are 1,4 Gb. Vimeo ma lasa, free, 500 Mb. You tube nu am verificat, dar cred ca, cam tot asa este.
Va rog un pont.
Multumesc,

iuli

Youtube nu are limita la marimea fisierului ci doar la lungime. Maxim 15 minute... am pus filme si de 1,5 Gb ;)
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

marius_ar

Se pot pune si filme mai lungi de 15 minute, dar trebuie o verificare (un cod trimis prin sms de google)

adsailton92

Quote from: marius_ar on July 25, 2012, 02:44:35 PM
Se pot pune si filme mai lungi de 15 minute, dar trebuie o verificare (un cod trimis prin sms de google)
Da,
Ok...dar de la Oradea la Salonta nu am facut doar 15 min. Va trebui sa "rup" filmuletzul..