[B] Pasajul Mihai Bravu-Splai-Vacaresti

Started by Ionut, September 14, 2011, 02:09:30 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

ciprebbe

Mi se lungesc urechile..........
Nu mai sunt poze? Au trecut 2 zile fara :D.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

MRS

La cum ploua dimineata nici macar nu au iesit din baraci...

Nimic nou.. se pregateste o noua lansare, poate in weekend




A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

dr4qul4

era activitate dimineata. destul de multa pentru vremea de afara.
au mai avansat cu pilonii din sud dar foarte putin.
inca nu au mai pus nici o grinda, dar pilonii din sud sunt pregatiti.

sunt curios cat le ia sa ridice podul in arc. nu cred ca e chiar asa de usor de facut.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

Ionut

Nu am poze, dar am video. Ma gandesc ca nu se supara nimeni. Scuzati calitatea... filmat din mana cu telefonul, cer acoperit de nori, la volan.

http://www.youtube.com/v/t4zAxgOAraw

PS: nu va speriati, am avut stanga mereu pe volan, cu dreapta nu am ce face (cutie automata).

ciprebbe

Excelent, mai pregatesc grinzile pt 2 deschideri.
Acum in filmulet am vazut ca e ceva deschidere unde o sa vina podul in arc.
Ms Ionut de filmulet.....ne-am suparat taaaaaare :p .
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Ionut

Deschiderea pentru podul in arc este destul de mare... partea proasta este ca pilele podului in arc NU sunt gata - se vad clar din film armaturile celor doua pile (fiecare pila e cumva dubla, insa din cate stiu eu radierul e unul singur. Nu stiu cum sa ma exprim mai tehnic. Sunt acele armaturi rotunde, insa radierul jos este unul singur, nu sunt doua radiere. Podul in arc seamana foarte mult cu podul in arc de la Pasajul Basarab. Doar ca la Basarab este 2x2, aici vor fi DOUA poduri de 1x2 (doua benzi, un sens), deci mai "slim".

Fiind din zona, o sa va tin la curent cu lucrarile prin filmulete saptamanale sau o data la 10 zile, cam asa. Depinde si de progres.

Goldmund

#97
Daca sunt bani si vor ca podul in arc sa fie rapid gata, vor turna rapid pilonii, apoi tablierul...E vorba doar de bani(mai intai e nevoie de vointa sa termine ceea ce au inceput si respect fata de cetatenii orasului)

dr4qul4

astazi era aproape ridicata schela pentru turnarea grinzii care uneste cei 2 piloni din nord (ai podului in arc). in schimb, inspre sud lucrarile stagneaza la pilonii podului.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

ciprebbe

#99
Dar cu grinzile au mai avansat? S- au mai montat din ele?

LE:  vvv merci dr4qul4
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

dr4qul4

nu. insa azi dimineata lucrau intens la schelele pentru montarea grinzilor la cele 3 deschideri ramase in partea de sud. probabil la noapte (sau maine noapte) urmeaza o noua lansare
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

Ionut

Vad ca au pregatit toate pilele ramase pe Vacaresti pentru lansari... sunt curios de maine cum se vor misca, daca apar multe grinzi. Deocamdata observ ca se misca binisor. Parca as vrea si mai multa munca. Mai ales ca in weekend nu lucreaza...

alecu26

probabil acum se mai asteapta si dupa grinzi. acelea...sigur au fost gata demult si asteptau undeva. Posibil facute chiar pre vremea lui Romstrade???
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

Ionut

Cred ca asteapta grinzile... toate pilele sunt pregatite pentru instalarea grinzilor insa nu a mai aparut niciuna noua... :( Intre timp lucreaza la pilele podului in arc, deja au inceput cofrarea uneia.

cezar-mario2012

Daca a-ți fi citit stirea mediafax de la postul 83, a-ți fi aflat ca restul de 28 de grinzi se vor monta dupa data de 5 noiembrie.