[B] Pasajul Mihai Bravu-Splai-Vacaresti

Started by Ionut, September 14, 2011, 02:09:30 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

dr4qul4

Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

cezar-mario2012

Azi am trecut prin zona și rampele au fost tasate cu balast,  la sensul celălalt s-a terminat fundația la trei piloni si se arteapta etapa următoare,  armarea.

dr4qul4

Tocmai ce am trecut pe acolo si ASFALTAU!
Doar ce incepusera dupa mica ploaie, din sud inspre nord.
M-au luat prin surprindere pentru ca trecusem cu 1 ora si ceva in sens invers si era liniste.

:banana:
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024


dr4qul4


rampa dinspre vitan (poza de azi dimineata). Asfalt cam pana la jumatate

in partea cealalta au asfaltat de azi noapte asa cum am mai zis.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

dr4qul4

Asfalt nu au mai turnat (e doar pe rampe) insa in seara asta s-a lucrat din nou. Nu am trecut pe la santier insa am vazut la semafor la vitan inca un utilaj de forare fundatii pt  piloni care a fost dus acolo.
Tinand cont ca exista unul in partea de nord, probabil vor incepe sa sape pilonii dinspre Piata Sudului.
O sa incerc maine sa trec pe acolo si sa fac cateva poze, daca am la ce...
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024


get


ciprebbe

^ in apa baga armatura aia ? , asa bine inunda Dambovita acolo?
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Ionut

Nu are treaba Dambovita, nu tin minte sa fi inundat vreodata orasul. Pur si simplu a plouat f mult. Si acum ploua tare.

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

dr4qul4

Cum ploua mai tare acolo se fac balti imense deoarece este pe vale iar malurile Dambovitei sunt inaltate.
Dupa ce se va turna asfalt la nivel nu vor mai fi probleme.

Bine, ca in zona a fost mlastina mai demult
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

dr4qul4

Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

ciprebbe

VEzi asta e ciudatenia...ca am luat pozele in ordine si chestia aia e acolo, in groapa, cand baga armatura.
Se pune armatura si apoi se toarna... De aici si confuzia , plus ca la culoare semana cu cimentul deci ...si mai confuz....iar apoi mai apare o poza cu ceva furtun de vidanja.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

igorashu

Pai daca imi aduc aminte din lectiile predate de nenea_hartia, alecu_26 et co. exista si varianta turnarii pilotilor sub protectie de noroi bentonitic. Asta o fi?