News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

[B] Pasajul Mihai Bravu-Splai-Vacaresti

Started by Ionut, September 14, 2011, 02:09:30 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

get


Tavi

Civilizat ar fi sa semene cu cel de la Grozavesti. Sa nu ne trezim cu cine stie ce pestritenii..

MRS



A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NAP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

dr4qul4

#168
S-au mai montat 2 sectiuni (cate 1 pt fiecare arc) si ca o noutate, de la statia de metrou si pana la Intrarea Tarcau au turnat asfalt  (peste parcarea si o buna parte din trotuar) astfel incat au creat inca 2 benzi, probabil vor turna si in fata la proges cat de curand doar ca acolo este o groapa mare (se lucreaza la cabluri).
Cele 2 benzi vor fi de folos pentru a ocoli pilonii podului 2. Probabil ca va ramane 1 banda pe directia P-ta Sudului - Calea Vitan (plus pasajul cu sens unic) iar pe cealalta directie se va circula pe 3 benzi din care una va fi folosita pt a face dreapta pe Splai iar 2 vor continua spre Piata Sudului







Pariu cu Radu_A. 200 lei  (la API). El zice ca UMB pana la sfarsit de 2025 termina: A7 pana la Bacau, Dx6, A0 si DX12 T4. Eu sunt mai pesimist

Klaudiu!!!


Tavi

Esafodaje noi .. vin celelalte piese de la arc in curand  :)

Ionut

Acum 15 minute am trecut pe-acolo. 6:30 dimineata, noapte, ploaie-burnita marunta, frig, vant. Lucrau cu spor cativa muncitori, pregatesc sa sudeze noi grinzi transversale. Incredibil ce chef de munca au.

dr4qul4

sambata am vazut pe pod o duba (cred ca era renault master sau ceva de genul 3,5 T) ceea ce arata ca au termina suprabetonarea.
Au avansat foarte mult si cu parapetii.
Practic mai au doar podul in arc, dar si ala in curand (pana la sfarsitul lunii) va avea structura gata. Nu m-ar mira daca la sfarsitul lui martie se va circula pe el.

Deja pregatesc terenul pentru a fora pilonii celuilalt pasaj.
Pariu cu Radu_A. 200 lei  (la API). El zice ca UMB pana la sfarsit de 2025 termina: A7 pana la Bacau, Dx6, A0 si DX12 T4. Eu sunt mai pesimist

adi

ieri, 23.01 se monta inca o bucata din podul in arc... cred ca 1 saptamana acem arcul inchis.


dr4qul4

am trecut aseara pe acolo, pe la 20:30 se suda in cel putin 3 locuri diferite (sunt ascunsi in niste patrate dar flama de la sudura se vede prin plastic). Am incercat sa fac niste poze dar nu au iesit deoarece reflectoarele de pe santier sunt prea puternice.
La ce vreme e afara acum, nu cred ca vom avea podul terminat intr-o saptamana. dar chiar si asa, la sfarsitul lui Martie cred ca vom circula pe el.
Pariu cu Radu_A. 200 lei  (la API). El zice ca UMB pana la sfarsit de 2025 termina: A7 pana la Bacau, Dx6, A0 si DX12 T4. Eu sunt mai pesimist

dr4qul4

#175
In filmul de prezentare a proiectului (cel oficial realizat de primarie) parapetii sunt metalici, insa in realitate sunt din beton.
Sa fie o modificare adusa de Astaldi proiectulu Initial?
Nu situ daca a mai observat cineva dar parapetii ies putin in afara platformei podului (15-20 cm), sper ca nu vor cadea de pe pasaj in cazul in care cineva va intra in ei

http://www.youtube.com/v/OZPnNAW5o20
Pariu cu Radu_A. 200 lei  (la API). El zice ca UMB pana la sfarsit de 2025 termina: A7 pana la Bacau, Dx6, A0 si DX12 T4. Eu sunt mai pesimist

dr4qul4

Azi dimineata, la -11 grade, Astaldi monta parapeti!  :yikes:
Pariu cu Radu_A. 200 lei  (la API). El zice ca UMB pana la sfarsit de 2025 termina: A7 pana la Bacau, Dx6, A0 si DX12 T4. Eu sunt mai pesimist

iuli

M-ai speriat!!! Prima oara am citit ca ii demonta mai ales cand am vazut si acel smiley. Ce face puterea obisnuintei, nu te astepti ca pe vremea asta unii sa mai si munceasca...
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

MRS

^^^apropo randarea de mai sus:
Bah da' voi astia din Berceni aveti doar VAG?  :yes: :yes:


A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NAP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

dr4qul4

Nu stiu ce sa-ti raspund ca eu stau in cealalta parte si am Ford si Opel  :D
Dar cand au facut randarea aveam VAG  :lol:
Pariu cu Radu_A. 200 lei  (la API). El zice ca UMB pana la sfarsit de 2025 termina: A7 pana la Bacau, Dx6, A0 si DX12 T4. Eu sunt mai pesimist