News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Drumul Expres DEx11 Arad-Oradea

Started by Ionut, March 19, 2018, 08:19:30 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

pentium10

#780
cate minute se va salva cu aceasta deschidere pentru cineva care face CJ->Budapesta?

Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

reed

vreo 5 , ca inainte se trecea prin Biharia, acuma se poate bypasa.

pentium10

ar trebui mult mai mult, ca doar scapand de nodul Biharia salvezi 2 minute
e parfum sa intri pe A3 de pe DX
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

alexa_adrian2001

De cand s-a deschis ciotul facut de Selina pe A3 in Biharia mereu stai in trafic. Cateodata iti ia 10 - 15 minute sa o traversezi.
Deci cu siguranta acest drum nou va decongestiona si Biharia si va ajuta si oradenii sa ajunga mai repede la Bors 2.

Totodata abia astept sa merg catre Baia Mare tot pe acest nou tronson.

Noaptea o sa ma simt pe el ca si in Olanda :))

Apropo: varianta 1 din poza ta te duce pe asa zisul 'drumul expres a lui Bolojan' care la fel e super aglomerat.

reed

Eu personal nu am stat mai mult de 5 minute in Biharia.De obicei sta politia prin centru la biserici sau la sensul giratoriu si se merge mai incet.Iar despre nodul cu A3 nu stiu de ce pierzi 2 minute, ai doar un extra viraj la dreapta cand mergi catre ungaria fiind dubla trompeta.

voicul

@pentium10 - pun aici poza si ne mai uitam in 2 saptamani ca e maps. Sau faci cu tu waze la fel. Oricum si eu zic ca 5 - 10 minute se salveaza, dar confort + siguranta ...



Cine face comparatii sa fac cam la aceleasi ore, ca daca ne uitam la 17.00 o sa iasa ca dureaza mai mult drumul cu noua deschidere  :lol:

marinul

DEx16 filmat complet noaptea, ard toate becurile :)
 

horatiu.cosma

Felicitări pentru monitorizarea de anii ăștia, jos pălăria. Să ai parte în continuare de filmări cât mai dinamice și pe A3 și spre Arad.

Seraphymus

Se va filma darea in trafic? Sunt curios de coloana de tiruri de la nodul cu A3...
Ar fi o varianta ca un agent al PTF sa stea inainte de nod si sa dirijeze coloana? Ar fi cam singura solutie plauzibila in acest moment, ca acea coloana sa se formeze pe DX si sa treaca controlat prin nod.

reed

#789
Nu! Ar fi mers un sistem ITS functional!Dar aici lipseste cu desavarsire.Mai scriu ca nodul cu A3 e incomplet iluminat?De ce naiba nu au mai trantit vreo 10 stalpi daca tot au luminat tot drumul asta? N-au cap astia deloc?

marinul

Multumesc pentru aprecieri @horatiu.cosma si pentru implicare. Eu unul nu am uitat cine a fost la butoane cand s-a semnat acest contract si poate a mai grabit unele etape birocratice. Sper sa am timp si determinare in viitor pentru urmatoarele proiecte mari din zona

@reed asa ar fi normal, ca un echipaj sa opreasca coloana inainte de nod sa nu stai blocat sa iti para rau ca n-ai luat-o prin Biharia

handrei

#791
O parcare imensa chiar la granita poate ca ar fi mai ok decat dublarea acelei bretele.
Pana atunci insa poate ca mai bine si mai simplu ar fi daca ar lasa coloana de tiruri sa ocupe 2 benzi, si sa ramana doar una pentru turisme. Doar daca si in aceasta situatie se prelungeste coloana pana la nod, sa se intervina pentru  oprirea blocari nodului.

GIV

cat de frecvent se face coada la granita?


reed