[TM] DJ691 Dumbravita-Giarmata-Autostrada A1

Started by elphax, March 06, 2018, 05:42:02 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

elphax

nu stiu ce 4 benzi sunt pe la Lugoj :)

dar la largirea spre aeroport tot asa au facut, sapat lateral, largit, straturi-straturi si apoi asfalt final peste tot. Nu cred ca Strabag poate lucra mai rau decat au facut-o Superconstruct

dorum

nu sunt 4 benzi spre Lugoj, nu inteleg rostul ironiei... sunt 2 cu acostament lat, iar realizarea a fost ca s-a sapat acostamentul, s-a refacut fundatia, iar vechiul drum s-a decapat grosier

gruiarew

Parcă s-a săpat și pe bandă. Nu mai țin foarte bine minte dar știu că era vălurit vai mama lui.

Aveți careva ceva poze? Cum se circulă prin Giarmata? Am treabă în Aradului și n-aș mai trece tot orașul. Mulțumesc!

'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

dorum

e decapat cam tot pana inspre CF, dinspre UM

Cuneo

#154
^^

De la A1 la Dumbrăvița e tot așa. Mai bine cobori la Izvin și mergi pe centură până la Mahle, Calea Aradului.

Cuneo

Noutăți!!! Strabag lucrează puternic între sensul de la A1 și Giarmata. S-a turnat asfalt pe vreo 2km, pe două benzi, sensul spre Timișoara. Se circulă doar pe benzile cu piatră, e dezastru, sunt cratere la tot pasul. Evitați zona cu orice preț, mai bine ocoliți 20 de kilometri decât să vă rupeți mașina! Voi reveni cu câteva fotografii făcute din mers.

ioio_viola

am trecut si eu aseara pe acolo. am vazut ca noul drum e cu 30-40 cm cel putin mai sus ca vechiul drum. inseamana ca o sa iasa ceva de calitate daca se pune atata umplutura.

Cuneo

#157




















iuli

Administrația județeană a scos la licitație în Sistemul Electronic de Achiziții Publice (SEAP) tronsonul 1 al DJ 691 care traversează comuna Dumbrăvița. Consiliul Județean Timiș pune la bătaie 24.630.006,58 lei, fără TVA, adică peste cinci milioane de euro, majoritatea banilor provenind din fonduri europene.

Sursa: tion.ro
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

dorum

Daca nu castiga Porr sau Strabag, va fi dezastru pt ca termenul am impresia ca e scurt

iuli

Am uitat sa dau stirea. De ieri se circula pe asfalt pe un sens. Nu e stratul final dar e din nou "circulabil" pana la nod. Intre timp Strabag baga tare pe toate zonele.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Cuneo

Între Centura Nord și Giarmata se circulă pe macadam, se lucrează și se dirijează cu piloți, de la Giarmata până la A1 este asfalt pe patru benzi, dar se circulă numai pe două, pe două se mai lucrează.






















chicago

Modernizare DJ691 Dumbravița-A1. Constructor Strabag 14 07 23. La ora 17:00 Strabag era prezent în șantier.


Filmarea începe undeva după Almira Trade. (GPS). Între Almira și centura Timișoara Strabag lucrează doar la pistele de biciclete, dar încă se circulă pe asfaltul vechi. Principala problemă ramâne trecerea la nivel cu calea ferată