Mission X: filmari din avion ale obiectivelor de infrastructura

Started by Ionut, July 02, 2012, 10:59:41 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

sebba

nu am stabilit nimic ptr ca vremea a fost instabila asa ca daca mergi tu la TM si poti filma... da-i drumul linistit!

ptr filmare Mako-Nadlac am vorbit chiar azi cu pilotul care va zbura
nu stia sa-mi zica insa si cand anume va fi
curand, oricum...
Sailing away! S/Y Haimana

Eurocopter

Bun, confirm maine dimineata daca zbor sau nu. In principiu vremea e ok maine.

sebba

Eurocopter, cum sta treaba? e "in aer" deja sau inca nu se stie?
Sailing away! S/Y Haimana

Eurocopter

Am zburat la TM dar nu am putut filma nimic. Nu am fost deloc lasat sa intru in CTR Timisoara de catre cei din turn. Exercitii militare romano-canadiene-poloneze.  :o

Sebba daca organizezi tu filmare ai grija sa te interesezi din timp sa nu patesti ca mine azi. Mai nou de cand isi umfla Rusia muschii zboara si NATO in draci.

savagedanyro



Timisoara a fost azi survolata de avioane de lupta. Se aud ciudat de nelinistitor pe cer.


TIMISOARA 2021 !

sebba

ok, o sa vad ce se poate face
azi nu mai am cum eu, maine nu va fi avionul disponibil, sa vad daca va fi posibil vineri sau in WE
Sailing away! S/Y Haimana

Eurocopter

Azi nu are rost sa mai incerci si nici restul saptamanii dupa parerea mea. De obicei exercitiile de genul dureaza cateva zile...

sebba

daca avem noroc, saptamana asta poate zbor pe la Sanovita si poate chiar si pe la Mako
Sailing away! S/Y Haimana

Eurocopter

Am filmat astazi TM-Lugoj lot 2. Apare doar maine dupamasa-seara filmarea (e duminica si nu ma mai apuc de procesat). :)

Se lucra inclusiv duminica, dar in momentul asta sunt sub 10% sanse sa se deschida cei 6km anul acesta.


radutm

Quote from: Eurocopter on October 05, 2014, 01:38:31 PM
Am filmat astazi TM-Lugoj lot 2. Apare doar maine dupamasa-seara filmarea (e duminica si nu ma mai apuc de procesat). :)

Se lucra inclusiv duminica, dar in momentul asta sunt sub 10% sanse sa se deschida cei 6km anul acesta.
Te-am vazut dimineata cand te intorceai spre Deva. Ai trecut fix pe deasupra mea, in zona Lugojului :)
cont inchis

Eurocopter

Hehe bine ne-am sincronizat. Poti face pe saptamana viitoare stire foto+video. :)

sebba

bine ca ai ajuns pe acolo, eu a trabuit sa "dispar" cateva zile din pesaj si n-am mai putut face nimic
astept inca ceva reactii vis-a-vis de filmarea pe Mako
Sailing away! S/Y Haimana

Eurocopter

Se anunta vreme buna aproape toata luna octombrie. Deci daca iti poti pastra resursele pentru un Arad-Mako ar fi super.

Eu mai fac luna asta A3 UMB si A1 Impregilo si cu asta am incheiat sezonul pe 2014. :)                                                                                                         

alecu26

nici nu se merita mai mult. Ar trebui sa si ramanem cu rezerve pentru primavara viitoare.
Drumurile noastre POATE;