Comunicare oficiala cu MT/CNIR/CNAIR si alte institutii

Started by Ionut, June 12, 2012, 08:24:17 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

sebba

dorum, n-au zis ca nu e permis, au zis doar ca e permis doar cu autorizatie
asa ca as reduce intrebarea la:
"Care sunt demersurile necesare ptr obtinerea autorizatiei pentru intrarea si filmarea/fotografierea santierelor in lucru/conservare de catre persoane fizice"

as completa cu detalii de genul urmator:
Datorita imposibilitatii de stabilire a unei date exacte (din motive meteorologice de exemplu), autorizatia poate fi emisa cu perioada de valabilitate? 1-2-3 luni...
Emiterea autorizatiei poate fi facuta in baza unui tabel nominal care sa cuprinda persoanele autorizate?

adica... zic eu... trebuie gasite toate chichitele de care se pot lega ei si de care ne putem noi lovi astfel incat sa nu iasa treaba cum trebuie
Sailing away! S/Y Haimana

disney

#76
Aveti aici raspunsul primit de colegul meu la intrebarile adresate pe 31.03.2014, pe care le gasiti aici.









Raspunsul la intrebarile adresate pe 30.03.2014 inca nu a sosit. Probabil mai dureaza citeva zile.

disney

Quote from: dorum on April 13, 2014, 09:28:02 PM
Care sunt demersurile pt a obtine o autorizatie din partea CNADNR pt a filma lotul Nadlac - Arad lot 2 inainte de reinceperea lucrarilor la acest lot? Mentionam ca accesul forumistilor nu este permis de catre firma de paza angajata RAO Security.

Quote from: sebba on April 14, 2014, 09:23:27 AM
"Care sunt demersurile necesare ptr obtinerea autorizatiei pentru intrarea si filmarea/fotografierea santierelor in lucru/conservare de catre persoane fizice"

@dorum, @sebba: Au fost adresate si intrebarile voastre si asteptam raspuns.  ;)

sebba

Sailing away! S/Y Haimana

cove_adrian

Stiti cumva cand va incepe executia variantei de ocolire a municipiului Barlad? Din informatiile oficiale si cele care au circulat in mediul online, se astepta exercitiul bugetar 2014-2020 pentru demararea lucrarilor.

Care mai este stadiul variantei de ocolire a municipiului Barlad? Cand se va organiza licitatia pentru stabilirea constructorului? Va multumesc!
http://moldovavreaautostrada.ro
MVA - Moldova Vrea Autostrada
Miscare civica, independenta, apolitica

disney

#80
A sosit azi raspunsul la intrebarile adresate pe 30.03.2014 catre CNADNR, pe care le gasiti aici.







Harry

Raspunsul la A4 e criminal :)))

Eu ii intreb cand se fac platile ca se se fializeze treaba si le spun ce nu e gata si ei imi raspund ca A4 e in lucru si imi spun ce nu e gata, adica exact ce le-am zis eu lor :))))

pasadia

La Autostrada Sudului, care or fi diferentele intre varianta 2 si varianta 5? Si, mai ales, ce criterii au folosit cand au ales intre cele 5 variante? Nu considera ei ca ar fi util sa intrebe si opinia publica cu privire la ce prefera intre cele 5 variante?

Banuiesc ca cele 16 tuneluri cu lungime totala de 29km sunt de fapt 8 tuneluri cu lungime de 14,5 km si ei numara pe ambele sensuri. Chiar si asa sunt surprins ca au mers exact pe traseul DN6, Drobeta-Orsova, neluand in calcul o scurtare pe directia Breznita - Bahna - Toplet (stiu, probabil ar fi rezultat putin mai multa cale de tunel, dar oricum). Banuiesc insa ca e o si o problema legata de parcul Natural Cerna - Domogled (si pe de alta parte probabil chiar va arata frumos o autostrada in zona Orasova).

La 3, punctul a), au ocolit cu mult talent raspunsul. :D

Preventiv, propun sa-i intrebam daca au de gand in toamna sa reinitieze discutiile cu Vinci pentru al patrulea contract de constructie in regim PPP pentru Comarnic - Brasov. 

bogdymol

La urmatorul set de intrebari: "Va rog sa imi transmiteti, in format electronic, toate plansele rezultate in urma Studiului de Fezabilitate pentru constructia Autostrazii A6 Bucuresti - Lugoj".
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

SB76UFO

"Prostia este eternă și invincibilă"

sebba

la varianta 4-a "Bucuresti-Pitesti" va fi A6?? nu e deja A1? mai fac una?? sau de fapt ei vor sa spuna ca A6 se va termina la Pitesti (varianta 4) dar nici sa dea un raspuns ca lumea nu sunt in stare

si ne mai miram de ce se duce dealu la vale la Aciliu! de sila, domnilor, d-aia se duce!

Sailing away! S/Y Haimana

RaV

Revin aici, în urma recomandării ce mi s-a făcut:

«1. Care este este stadiul în teren al lucrărilor de reabilitare a DN67C pe tronsonul Rânca-Şugag, conform planului de execuţie? 2. S-a reziliat contractul cu antreprenorul Romstrade şi, dacă da, când este prevăzută organizarea unei noi licitaţii? 3. Se face o conservare a lucrărilor executate, ţinând cont de specificul zonei montane înalte, care poate duce la degradări rapide ale acestora?»

dr4qul4

ce raspunsuri dau si astia. insiruirea aia de localitati (principale) doar ne arata ca nu va trece prin slatina si ca va avea aproximativ aceeasi lungime ca si A1.

Insa nu spun nimic de localitatile secundare ca sa ne putem da seama care ar fi traseul (cum fac pe DTS-Lugoj), sau daca unele localitati vor fi legate prin drumuri de legatura sau macar daca A6 va trece prin nordul sau prin sudul oraselor mentionate (asa cum spune varianta 1).

un singur lucru bun trebuie sa remarc: sunt din ce in ce mai multi useri pe forum, din ce in ce mai multe forumuri pentru infrastructura, din ce in ce mai multa activitate si din ce in ce mai multe intrebari adresate CNADNR. Toate acestea se traduc printr-o presiune in crestere pe autoritati pentru acest domeniu, astfel incat nu vor mai vedea politicieni care sa declare ca Romania nu are nevoie de autostrazi.

Astept cu interes noul site CNDANR.

iar asa-zisele siteuri pentru autostrazi nu au nici macar o harta ca sa nu mai zic ca pozele sunt din 2012....
iar bomboana de pe coliva e http://www.a2medgidiaconstanta.ro/ unde este o florarie online
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

Ionut


bogdymol

Vai de capul meu. Rad de unul singur aici :)))))))
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele