News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 20 Guests are viewing this topic.

TibiV

De la @Raducu Popa : A0 Sud lot 3 | Stadiu lucrari 19.07.2024 || Raducu P Drum

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

raulbogdan23

Arata bine lotul celor de la Aktor, 2025 e in carti. As indrazni sa zic ca seamana cu lotul lui Coni-Trace de pe A7, au in mare parte asfalt, stau prost la structuri, dar macar progreseaza la ele.

Daca acceptam intarzieri de pana la 1 an unor jucatori importanti din aceasta piata, atunci Aktor se incadreaza si el aici si face o figura frumoasa fata de A10.

#uniisemaisicaiesc

carutasul

lucrurile n-ar mai sta așa rău ca anul trecut de exemplu dacă nu ar fi câteva zone unde nu e clar care e situația de nu se lucrează: zona țevilor de gaze, sunt vreo trei supratraversări către localități învecinate unde sunt la stadiul de foreză (bine că în schimb le-au terminat pe cele ale drumurilor agricole, unde oricum din octombrie până prin februarie nu prea mai trecea nimeni și oricum mai mult ca sigur au și acces alternativ pentru tractoare că nu sunt asfaltate) . Dacă am mai vedea progres și aici am avea speranțe și la primăvara anului următor; la decembrie anul ăsta nici n-am curaj să mă gândesc deși la limită încă s-ar putea, mai ales dacă iarna e ca anul trecut...

minisoferul

In filmarea de pe 19 fata de cea de pe 15, au pus toate grinzile la pasajul drumului agricol dintre Clinceni si Dn6. Nu este rau fata de stilul lor.

adix


naivu

#10850
^^atat timp cat au zone de care nu s-au apucat si utilitati pe care nu le-au relocat, orice sperante sunt nule; nici chiar 2025 nu e sigur!
Poate nu e chiar atat de mult de lucru la ce nu s-au apucat, dar nu vad vreun surplus de resurse pe restul lotului  :) .

carutasul

Da, orice punct nerezolvat poate să însemne un blocaj pe o durată nedefinită, asta e drept.
În afară de asta majoritatea resurselor necesare ar fi pentru structuri, că asfaltarea pare că e în grafic.
Să zicem că dacă ar face un sens peste calea ferată și după aia ar merge să finalizeze supratraversările la Țegeș și Ordoreanu (că până la urmă nu sunt așa mari lucrări, trei luni cred că le-ar ajunge) lucrurile ar arăta mai bine...

survola

#10852
^^ legat de nodul A0-A2, privind filmarea lui @adix am o observație.
Aici, pe lângă diferența aceea de nuanță la beton, peste care să zicem că putem trece, mi se pare că s-a ajuns la o înalțime cam mare a taluzului, cred că s-ar fi putut totuși prevedea o treaptă, cu tot cu rigole pentru scurgerea apei, cam așa:



Powered by API/PUM imgur uploader

mike_us

La Aktor ar fi interesant daca s-ar putea face o statistică lungimea structurilor, cit la % nu sunt începute, cit % sunt la nivel de grinzi ...
Oricum lotul pare haotic, bucăți la asfalt lingă lingă unele neîncepute.

danutzu_1069

Ca sa poata sa factureze, trebuie sa "dea ceva gata" (o structura finalizata, x sute de M de asfalt asternut, etc)

cb

Quote from: mike_us on July 21, 2024, 08:51:11 PMLa Aktor ar fi interesant daca s-ar putea face o statistică lungimea structurilor, cit la % nu sunt începute, cit % sunt la nivel de grinzi ...


1. Supratraversare A1


2.Supratraversare DJ602


2b. Pod peste Ciorogarla


3.Supratraversare DJ601


3b. Pod peste apeduct



4.Supratraversare A0 la Darvari


5 Supratraversare A0 la Darvari si pod peste Sabar


6. Supratraversare CF



7.Supratraversare Teghes


8. Suprataversare A0 - drum agricol




9. Supratraversare Ordoreanu



10. Supratraversare drum agricol la Clinceni



11 Pod (?)


Sper sa nu am foarte multe erori si omisiuni.

adix


Telvanni

Vai mama cata armatura e-n cuzinetii aia  :cool:

bekxy

Wow! Chinezii sparg capetele piloților UMB style?

adix