News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

6 Members and 30 Guests are viewing this topic.

adix


carutasul

și azi la întoarcere coada era tot de la A0 până la rond (nu și invers )
Dacă o ține tot așa eu din septembrie, termină -nu termină Aktor, merg pe terasament :)

Ionut

:lol:
I feel ya, bro. ^

Ai și căruță, ai tot ce-ți trebe.

shift2rail

Gmaps ruteaza in continuare bragadiru-popesti/leordeni pe dncb...go figure.

lone_wolf32

#9859
Nu arata nici dn4 peste autostrada ca terminat, venind de la oltenita ma ruta pe la fundulea.

al_eugen

Trecut aseara pe lotul nou: CB de la A2, DN4, intrat pe A0, iesit la DN5.

E frumos si neted asfaltul. Semnalizarea insa mai necesita atentie.

Prima problema: zero indicatoare spre A0 pe CB inainte de DN4. Poate mai ajuta Waze/Gmaps dar nu e ok.
A doua problema, semnalizarea in nodul cu DN5 pe breteaua de iesire: se bifurca brusc in Stanga-Bucuresti - Dreapta-Giurgiu dar indicatoarele  sunt pe stalpi exact la bifurcatie. N-am vazut eu presemnalizarea?
A treia: pe DN4, spre A0, avem: indicator de iesire/bretea dreapta spre A0, bretea acces la niste hale, banda accelerare pentru cei care vin de la hale, inca  un panou cu A0  si apoi, foarte repede, breteaua propriu-zisa.

bUzZ1-

@al_eugen la iesire de pe A0 la DN5 ai mai intai un mare indicator cu Bucuresti inainte (fix inainte de curba spre dreapta, exact unde este bifurcatia dintre bretele) apoi au adaugat recent scris pe jos pe fiecare banda BUCURESTI (pe cea din stanga) si GIURGIU pe cea din dreapta iar apoi indicatoarele fix in bifurcatia stanga/dreapta....

paulmare

^ Montaniardul și pentru confortul oamenilor, și pentru ca orice mizerie adusa de vânt, inclusiv polen, picături de ploaie etc pot sa aiba ca rezultat un defect de sudura, de aia sunt corturi speciale și sudează în ele, e foarte corect ce fac sudorii lui Aktor

Fulgerica

Cred ca sunt mai bine de 6 luni de cand e gaura aia in nodul A2xA0. Chiar asa de mare e problema de n-o acopera? sau asteapta BORul sa faca vreo minune?

voicul

#9864
Quote from: shift2rail on April 16, 2024, 05:13:44 PMGmaps ruteaza in continuare bragadiru-popesti/leordeni pe dncb...go figure.

Era sa zic ca ziua buna se cunoaste dupa sectiunea care apare pe Gmaps, dar:
Tupeu pe Google asta sa nu ruteze din prima secunda pe o A deschisa cu 1 an intarziere. Niste saraci care "nu are bani" sa tina pe indian ca sa lucreze peste contract-ul initial (doar 1 an si ceva)! Ca daca era indianu la datorie - ruta, era trafic si probabil si toata A0 gata de azi  :dunno:
Sincer la ce te asteptai? (si cand raspunzi tine cont ca centura Sofia a aparut dupa 1 luna jumate pe Maps - adica vreo 90 de zile).

Si cu indicatoarele ... vad ca pe forum e o drama continuaa (desi nici eu nu zic ca le pun bine sau cu cap). Situatiile ar fi:
1. Nu vezi indicator si nu stii deci care e problema?
2. Nu sunt intuitive si mai dai o tura prin giratoriu sau 5 - 10 km in plus.
3. Stii de situatie si tot ajungi unde trebuie, dar te plangi ca nu ai indicator (desi ai ajuns unde trebuie).
Sau poate sunt eu mai indiferent la lucrurile care oricum nu le pot schimba cu un comentariu pe forum.

alecu26

Drumurile noastre POATE;

adix


Siciltir

Nicio suprabetonare, desi se lăudau lui Scriosteanu că incep cu podul peste Ciorogarla. Culee neînceputa la A0xDJ401A. S a terminat si stocul de grinzi, între timp. Nicio presiune pe ei. Viață boemă la actrite.

Breezzer

Nu-i mai criticați atât, oricum nu se schimbă nimic...

Anul acesta oricum NU vor finaliza lotul, iar cel mai optimist termen ar fi 31 martie 2025 (doar dacă călcăm zilnic în "rahat")...

Mă întreb doar, DE CE CNAIR mai semnează contracte cu acești Aktori, care până la ora actuală, numai critici și nemulțumiri au adus României!

Tot, absolut toate contractele, nu le-au realizat în termen! Ne trezim și noi? Dacă tot plătim o grămadă de bani pe km de autostradă, ne mai și întârzii?

Feri

A1-A2 rutează prin A0 în gmaps.