News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 14 Guests are viewing this topic.

mike_us

UMB a ajuns deja la 33% deja după raportarea din ianuarie pe lot 2 Nord. Alsim la 70.47% si 54.18%. Prin vara e posibil sa vedem UMB depășind lotul 1 a lui Alsim.

Ionut

A0N2, A0 Nord Lot 2, UMB. Filmare parțială între A3 și DN1. Nicio emoție că nu ar inaugura parțial bucata A3-DN1 (10 km) în 2023, dacă nu se răzgândesc (nu văd de ce, A0 îi încurcă). Poate chiar până la Afumați dacă CNAIR binevoiește să facă descărcarea provizorie...



Doar atât în seara asta. Patronii au deja filmarea. Mâine seară pentru toată lumea. :D

Sorinus

Asta cu patreonii e la moda, dar cei care au plata recurenta in cont ce fac? Trecem pe patreon?

GIV

unde ar fi posibila descarcarea la afumati?

oneLess


GIV

#6035
@Ionut hai ca avem ceva spoilere de la tizul tau


Autostrada A0 | Nod rutier A0-A3 - Constructor: UMB | Stadiu lucrari 22.02.2023

Siciltir

A0xDJ401A -> Aktorii au luat ceva pastile de poftă de treabă, au adus si a doua foreză.

GIV

^ nu e cea care a lucrat la oiejdea?

carutasul

din ce am văzut lucrează cu Baxcom care sunt serioși. Dacă nu dau iar financiar cu mucii-n fasole ca la A10 până la urmă lucrurile ar fi simple...

GIV

eu nu inteleg de ce mai lucreaza ei cu aktor daca au avut probleme cu banii pe a10

panzer

Sunt seriosi Baxcom dar sunt putini. Nu sunt echipele extinse de le-am vazut pe A10.

Au optimizat nodul cu A1 de le-a iesit mai ieftin ca un pasaj simplut, iar acum lucreaza cu 2 cofraje => grecii fac doar figuratie, din nou.

Iar 4 foreze care stau degeaba cu lunile e doar o modalitate de a "optimiza costurile". Isi platesc singuri chirie pe echipamente din bugetul de proiect. Daca cineva ar avea curiozitatea sa urmareasca banii, cel mai probabil forezele alea sunt detinute de un offshore.

Altfel cu 4 foreze terminau in 3-4 luni toti pilonii necesari: si la A1, si la Dj si la CF. Adica Zublin ar fi terminat, nu Aktor.

Singura veste posibil buna este ca unul dintre subcontractorii folositi la balast a primit un lot nou de basculante. Nu e nici o garantie ca Aktor ii va folosi in continuare, desi cea mai apropiata sursa de balast este pe Dambovita, cu livrare pe A1.

Siciltir

@GIV nu stiu, poate au adus o de la podul peste calea ferată buc-tim, alaltăieri, cu noaptea în cap, era mișcare la lumina farurilor.

TibiV

De Ionut Ivasca: Autostrada A0 sud / Nod rutier A0-A2 / Constructor Alarko 22.02.2023


În sfârșit pun grinzile pe ultima deschidere "lipsa"...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

danutzu_1069

#6043
Grinzi ca grinzi... dar au apărut predelele peste A2... Mă rog, nu chiar peste A2... dar pe pasajul metalic... dar si prin alte parti ale pasajului principal...
La ora asta, cred ca putem bifa cu 100% grinzi pe poziție.. si predale... cu avânt înainte...
Sper sa înceapă si la terasamentele de legătura cu A2... Nu-s deloc ușor de făcut, mai ales ca e rambleu mare...

ultras_30

Azi au montat primele grinzi la nodul cu dn4 ,pilele nu Sant terminate dar totuși pun grinzile sus,săptămâna asta a fost reluat aprovizionarea cu balast ,in fiecare dimineața era coada la descărcat balast.