Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

11 Members and 29 Guests are viewing this topic.

vm75

Ai dreptate, stiam eu ca am mai auzit de ei pe undeva :)

pasa_andrei

A0 Sud -Lot 3 - Constructor: Aktor

Nodul A0-A1



Enjoy!

Stefan01

#4397
Mulțumiri lui Andrei pentru efortul de a aduce știri proaspete.

Poate mi-a scăpat mie discuția despre acest nod. Mi se pare nesimțire să aprobi configurația actuală (acum e și construită) a legăturii dintre A1 și acel DJ. Șoferii care ies de pe A0 și intră pe A1, spre Pitești, se intersectează direct cu cei care părăsesc A1. Prioritară ar trebui să fie legătura A0-A1. Voi ce părere aveți ?


bgd77

A raspuns Horatiu mai demult la problema aceasta:

Quote from: horatiu.cosma on May 19, 2021, 07:29:15 PM
Bretelele de la Emag se desfiintează si căutăm o variantă alternativă. Una ar fi implementarea unui nod definitiv (din provizoriu) la Bâcu, după ce apare și A0 Nord 1.

Stefan01

Deci s-a mai discutat. Din păcate Cătălin și Horațiu nu mai pot acționa direct. Cred că problema merită adusă în actualitate. Din nou !

adyneamtu

Evident e o problemă de conflict cu breteaua de ieșire din A1 în DJ, dar nu ar putea păstra breteaua de intrare din DJ în A1 ?

NGC

A0 Nord L3

Quote from: NGC on February 23, 2022, 11:30:54 AM
Quote from: horatiu.cosma on February 22, 2022, 12:41:57 AM
Contestația chinezilor pe Nord lot 3 împotriva Ictaas a fost admisă la CNSC.

Chinezii nu au contestat nimic la ICTAS, ci doar faptul ca nu li s-a acordat punctajul corect.

[...]

Dupa reevaluare, chinezii ar trebui sa ajunga acum pe locul 1.

CNAIR si ICTAS au facut recurs la CAB. Va tin la curent cu evolutia telenovelei.

danvoicu

De cate ori nu am urlat aici de profesionalismul celor din grupul de decizie, Sunt complet inepti dar au si un pic s de cretinism.

Skynick

Toate sperantele sunt sa se incheie centura pe loturile de sud, ca la nord mai e de asteptat. E groasa fiertura.

bekxy

Da... mai ales pe lotul 3 sud.
Nu se termină nimic nici pe sud. 3 e ca și cum n-ar fi, 1 nici măcar nu e atacat complet, iar 2 e la 2 ani lumină de finalizare cu actualul ritm de lucru.

survola

Nu a zis nimeni că A0 Sud va fi gata anul acesta.

Claudiu T.

Poate,doar poate va fi gata bucata dintre DN5 si 6 anul asta.
Romani 15.1 Datori suntem noi cei tari să purtăm slăbiciunile celor neputincioşi şi să nu căutăm plăcerea noastră

alexV

Quote from: bekxy on March 09, 2022, 07:12:01 AM
Nu se termină nimic nici pe sud. [...] e la 2 ani lumină de finalizare cu actualul ritm de lucru.

Bai A0 Sud a fost licitat fenomenal de repede pt Romania. Loturile turcesti merg previzibil, au ritmul lor si sunt in grafic pt 2023 toamna. Ii drept ca cu Aktor nu stii niciodata cum va fi, la lotul 3. Asta e perspectiva mea, care am balit 10 ani pt A10, de la licitare pana la trafic.

Anii lumina masoara distanta, nu timpul.

danutzu_1069

Aktor are si el ritmul lui... daca nu-i incurca o firma in faliment... merg târâş-grăpiș.... dar merg...

pasa_andrei

Si clipul aproape complet cu Lotul 3 - Aktor la datorie.



Enjoy!