Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

6 Members and 16 Guests are viewing this topic.

PlayStation

Nu mi-as face prea mari sperante, vezi cum au lalait-o pe A10 7 ani

carutasul

Nu îmi fac, dar posibil ar fi . Acum ar fi fost bun euroconstruct, sigur se învârtea cumva de balast :)

PlayStation

Sa speram ca rezolva cat mai repede cu balastul
Dar tot cred ca o sa termine umb primii

carutasul

sunt curios de ce turcii au turnat reazemele la podul peste DN5 la piloni dar nu și la culei. Aparent au terminat și mă gândeam că prindem și noi (măcar) o ridicare de grinzi în toamna asta să mai crească un pic moralul...

PlayStation

Dupa parerea mea turcii puteau sa termine structurile complet pana acum (evident, fara asfalt)

tom_sawyer

Stadiul anumitor proiecte de infrastructură rutieră - precizări CNAIR

În ceea ce privește procedura de atribuire a contractului Proiectare și Execuție Autostrada de Centură București (km 0+000 - km 100+900), Sector Centura Nord (km 0+000-km 52+770), Lot 1 (km 2+500-km 20+000), reamintim că procesul de reevaluare a fost finalizat în data de 21.10.2021, prin desemnarea ofertantului câștigător și comunicarea rezultatului procedurii.

În prezent, procedura se află în perioada legală de 10 zile în care pot fi depuse contestații.

În condițiile în care nu vor fi depuse contestații, după încheierea acestui interval, în cursul lunii noiembrie 2021, CNAIR va putea semna contractul cu ofertantul câștigător.


Referitor la procedura de atribuire a contractului Proiectare și execuție Autostrada de Centură București (km 0+000-km 100+900), Sector Centura Nord (km 0+000-km 52+770), Lot 3 (km 39+000-km 47+600), precizăm că procesul de reevaluare se află în faza finală.

Urmează ca, după obținerea tuturor avizelor de la instituțiile abilitate în materia achizițiilor publice, să fie anunțat public rezultatul procedurii de atribuire.

CNAIR

Sorinus

Desi e clar cel mai intarziat, lotul 3 e mic (8km) si usor, in afara de trecerea peste M800 si cateva supratraversari de DJ-uri, nu au nimic. Nici rauri nu sunt in zona, am vazut ca baltile le cam ocolesc. Asta chiar se face intr-un an de UMB si doi de restul.

ionutb

cateva poze de azi din Clinceni de la intersectia A0 cu DC125(drumul catre Ordoreanu)

(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader

dr4qul4

QuoteAsta chiar se face intr-un an de UMB si doi de restul.
Asta inseamna ca va fi facut in 3 de Aktor? Sau mai mult?
Nu de alta DAR au trecut 2 ani si 5 luni de la semnare! 
Da stiu, abia au primit OIL, dar asta doar pt ca asa au vrut. Ce naiba au proiectat atat la " un lot mic (8km) si usor, cu o trecerea peste M800 si cateva supratraversari de DJ-uri, fara rauri" ?
Sa pregatiti popcorn ca incepe dansul relocarilor de utilitati.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

tom_sawyer

E vorba de nord, cel neatribuit încă.

paulmare

^Ionut alea 3 tuburi din a doua imagine, e conducta Petrotrans acolo ?

ionutb

Paralel cu DC 125, in zona unde se vad cele 3 tuburi era zona de protectie sanitara pentru alimentare cu apa(accentul fiind pe era). Cred ca e o conducta dezafectata ....
Tot azi in jurul ore 10 cand am trecut prin Clinceni am intanlit o basculanta pe care scria "Autostrada Bucuresti Sud" ( era una singura si blocata in trafic de masini mici).

service4

Quote from: carutasul on October 28, 2021, 08:58:37 PM
un pod peste Ciorogârla și altul peste Sabar, plus nodul cu A1. În rest teren plat. Dacă s-ar forța un pic pe la finalul anului viitor am avea emoții cu deschiderea :) Dar probabil n-o să se întâmple...

Ai idee daca lotul 3 din sud nu trecea si de DJ 601A de la Bacu si se oprea dupa? Se face pod peste DJ sau peste A0?

Fred

E o veche statie de apa acolo, pare abandonata, in ultimii 10 ani am trecut ocazional pe-acolo (o ruda locuieste in zona) si niciodata nu am vazut activitate. E si o mica cladire destul de frumusica.

kola

#3914
Salutare colegi,
azi am facut o plimbare pe o portiune din lotul celor de la Aktor. In zona padurii era un excavator si cateva basculante care carau pamant. Soferii nu cred ca sunt romani.
Am aflat si programul de lucru al celor care lucrau acolo: L-V 07:00 -18:30, S 07:00 - 15:00.

Intram de pe Dj 401A  si privim catre padure


Spre Dj401A


Spre Padure. Peste tot solul este curatat cam 50 cm(poate si mai bine).


Spre Dj 401 A


Mai departe:

Am reusit si am prins unul din camioanele care carau pamant


De 2 ori am crezut ca mi-am rupt masina in doua.





Aici cred ca era sapat cam un metru








Excavatorul este  colantat cu Strabag