Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 8 Guests are viewing this topic.

RaduG

Orice deschidere a unui sector de A0 va fi extrem de benefică. Azi era atât de ambuteiat DNCB-ul încât waze-ul m-a rutat prin oraș între A2 și A1. Am descoperit cu acestă ocazie stadionul și mega baza sportivă Chiajna :)

carutasul

Acum, deși eu stau aici și mă avantajează DN6-DN5, dacă ar fi fost să mă întrebe cineva acum câțiva ani aș fi votat pentru DN5-DN4 și după aia Dn4-A2, ca să scăpăm pe centură de Berceni și Popești-Leordeni. Acum însă, mergând pe ideea că se vor termina cu bine cele două pasaje la anul, Dn6-DN5 ar prinde bine pentru că practic tot traficul spre Giurgiu ar lua-o pe aici. Iar dacă ar fi să am bagheta magică, spre lotul Aktor aș face semn, dacă s-ar termina mâine :)  În fine, toate trebuia să fie gata acum 10 ani....

mike_us

#3287
Fără sa folosim bagheta magica :D in ce luna începe Aktor sa lucreze?
Nu de alta dar se termina si vara si chiar nu vad cum se împlinește promisiunea domnului Drula ca in 2023 circulam pe tot sectorul sudic.

Europiu

De ce nu suni direct la firmă să îi întrebi?
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

pbh

Nu au centralista, este transferata pe unicul excavator. Optimizare si reducere costuri...

punktnet

Quote from: RaduG on July 19, 2021, 09:54:24 PM
Orice deschidere a unui sector de A0 va fi extrem de benefică. Azi era atât de ambuteiat DNCB-ul încât waze-ul m-a rutat prin oraș între A2 și A1. Am descoperit cu acestă ocazie stadionul și mega baza sportivă Chiajna :)

Waze face mereu asta, niciodata nu te ruteaza pe DNCB.
Aseara la ora 19 imi arata waze traseu prin oras pana acasa, 58 de minute iar pe centura 1h20m. Am insistat sa merg pe centura intre Chitila si A2, desi waze ma scotea la fiecare iesire, iar timpul de tranzit a fost de 44 minute pana in fata usii acasa.
Doar Gmaps a fost pe aproape, estimase 55 minute pe DNCB si 1h15m prin oras.
Just kidding.

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

pasa_andrei

Salutare salutare.

Se pare Aktor s-a apucat de treaba si a inceput decopertarea pe o portiune de aproximativ 500 m inainte de  nodul cu A1.

La nodul A1-A0 exista momentatn doar un sit arheologic.



Enjoy!

vladioan_bv

Quote from: TibiV on July 15, 2021, 02:44:27 PM
Care mișcare?!...

^asta... credeai ca satelitul ne minte? desi chiar si mie imi venea greu sa cred.. oricum anul asta inafara de decopertari nu cred vom vedea altceva

Duta C


ion59


RaduG

Nod A0-A2 vedere spre Dâmbovița, 21.07.2021:




Powered by API/PUM imgur uploader

pasa_andrei

Multumim Radu de poza. Pare din poza ca este mare agitate pe acest tronson. Asa cum am spus ma bucur ca s-au apucat de lucrari la nodul cu A2-A0 , fiind cea mai complexa lucrare de pe lotul 1.

Vin cu un update de la DN6, aici se intampla ceva ciudat, nu se lucreaza de ceva timp, fata de alte puncte de pe santier. La DN5 se vad cateva diferente de fiecare data cand merg, fata de DN6 unde nu prea se vad. Zilele urmatoare vine si clipul cu tot lotul 2 unde au avansat cu balastul pe tot lotul.



Enjoy!

minisoferul

O veste foarte buna cu avansul balastului pe tot lotul, in ciuda colegului care ne sperie pe aici cu informatii ca livreaza doar 4 masini pe zi.
Asteptam filmarea cu lotul 2 complet :)

Quote from: ERIS.M on July 06, 2021, 07:32:18 PM
Dl. Drula, întrebați-i pe cei de la Alarko cand estimează ca vor reuși sa termine cele 2 loturi daca ei livreaza doar 2-4 masini de balast zilnic ???

pasa_andrei

O sa vedeti muntii de balast de la Dumitrana care au inceput sa dispara. De acolo se cara peste tot balast.