Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

10 Members and 28 Guests are viewing this topic.

RaduG

Progresul pe A0 sud, văzut din satelit pe data de 09.06.2021:




Powered by API/PUM imgur uploader

ijwtsh

De unde luati imaginile din satelit? Am incercat Google Earth si ceva de la Microsoft parca dar ambele erau destul de outdated. Am vazut ca altii au postat mai demult si de pe A3. Multumesc!

danpandrea


ijwtsh


pasa_andrei

Primele 2 devieri asfaltate si primul miros de asfalt pentru A0. Devierea de la Dumitrana este gata si deja se circula pe ea. Cea de la Darasti-Ilfov mai dureaza putin.



Enjoy!

Claudiu T.

Am fost si eu in zona proaspat asfaltata de la intrarea in Dumitrana si erau inca la lucru,in jur de ora 16.30. Am facut si cateva poze dar nu stiu sa le urc aici.
Romani 15.1 Datori suntem noi cei tari să purtăm slăbiciunile celor neputincioşi şi să nu căutăm plăcerea noastră


mike_us

Pe lotul 2 au decopertat 100%. Știe cineva cit au reușit pe lotul 1?

pasa_andrei

Lotul 1 estimez eu undeva spre 50%. Merg in weekend sa le fac o vizita. Speram sa ma lase ploaia.

mirceaeliade

de ce se fac devieri asa de devreme cand nu e nici o urma de stalpi in zona?  vor trebui sa refaca partea carosabila de sub pod autostrada inainte sa inceapa sa lucreze la piloni?  sau vor construi un pod peste autostrada si acum distrug carosabilul ca sa faca piloni in loc?

survola

Cel mai probabil se va face supratraversarea drumului județean pe traseul actual, unghiul permite.

Claudiu T.

Romani 15.1 Datori suntem noi cei tari să purtăm slăbiciunile celor neputincioşi şi să nu căutăm plăcerea noastră

Dragosdimitrescu

#3102
^^
drumul judetean si drumul comunal vor trece peste autostrada. se deviaza aceste drumuri pentru a incepe lucrul la podurile peste care vor trece.

danutzu_1069

Io nu prea am inteles explicatia. Drumurile respective supratraverseaza autostrada? Daca da, mi se pare ca lungimea devierii este cam scurta sa cuprinda si constructia rampelor. Daca subtraverseaza autostrada, este suficient pentru construcția "tunelului"

Titza

Autostrada de Centură București, A0 sud, lot 1: Nod rutier cu A2
Stadiu lucrări 12.06.2021