Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 11 Guests are viewing this topic.

TibiV

:cheers:

Stiam ca ma pot baza pe vancouver....  ;)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

hvm

Pariuri: A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe - aici

adiarc

Vancouver...hai ca de data asta ai si argumentat bine ( ca de obicei ) ,dar nici nu l-ai jignit pe cel cu o parere diferita de a ta  :cheers:
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

carutasul

Azi am făcut un pic de offroad pe strada Bradului

Înmatriculată în București:







Aparent drumul e deviat pe lângă cel existent ( surprinzător, podul peste Sabar făcut acum câțiva ani e pe același aliniament, pare o planificare ieșită din comun)






"Parcul auto". Nu mi-a ieșit prea bine, dar am lăsat-o pentru informare



Powered by API/PUM imgur uploader

carutasul

tocmai când să zic că de acum vine primăvara și încep mai serios a mai dat o tură de ninsoare :)

mike_us

Pentru lotul 1 ordinul de începere a fost dat in februarie. Știe cineva cînd o sa vedem debutul lucrărilor in teren?

pasa_andrei

Nou video de pe A0. Partea a 2-a . Acum aveti lotul 2 complet filmat. Au inceput si lucrarile la DN6. Inca sunt portiuni mari neatacate dar lucrarile se extind pe zi ce trece.



Enjoy!

dargauda

Mersi de filmare  :)
Dupa ritmul de lucru pe care o au,o sa fie colegi cu aktorii nostri eterni  :lol: .

florin74

Dacă o sa fie Retter la structuri.. Și poate Marcu la terasamente.. Sa vedeți soc și groaza la Aktor.. Asa se aude...

Duta C


ovicor

Sper sa se blindeze contractual, sa nu pateasca la fel ca pe A10.

bacovia

Vad ca turcii au mai primit un avans baban de 130 mil lei.


carutasul

soața mi-a trimis o poză cu camioanele așteptând la descărcat pe DN6. Poate în sfârșit se mai îndreaptă și vremea și sosește "momentul adevărului"





Powered by API/PUM imgur uploader

pasa_andrei

Au probleme mari cu stocul de balast. Efectiv nu au de unde sa aduca 10 milioane de m3 pentru ambele loturi. Cum prind stocuri, cumpara tot si din cauza asta se fac cozi la intrarea in santiere.

florinp

Despre licitatiile A0 nord nu se mai aude nimic?
Pe site CNAIR era vorba ca "FINALIZARE REEVALUARE CONFORM DECIZIEI CAB 15.03.2021".