News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

8 Members and 16 Guests are viewing this topic.

razvan96


horatiu.cosma

#1321
S-au publicat ofertele la A0 Nord lot 2:

1. INTRAKAT
2. AKTOR
3. PORR
4. MAPA INSAAT VE TICARET ANONIM SIRKETI
5. IC IÇTAŞ INŞAAT SANAYI VE TICARET A.Ş.
6. CHINA RAILWAY 14TH BUREAU GROUP CO LTD
7. CONSTRUCTII ERBASU S.A. (Leader),SC DANUBE TOTAL GRUP SRL,CONCELEX S.R.L.,VÁHOSTAV – SK
8. Impresa Pizzarotti& C SpA Italia S.p.A. (Leader),RETTER Projectmanagement
9. SC SA & PE CONSTRUCT SRL (Leader),SPEDITION UMB,TEHNOSTRADE S.R.L.
10. SINOHYDRO CORPORATION LIMITED (Leader),IMFALT YOL YAPI SANAYI TICARET A.S.
11. Kalyon Insaat Sanayi ve Ticaret Anonim Sirketi (Leader),MET-GÜN INŞAAT TAAHHÜT VE TICARET ANONIM ŞIRKETI

florin74

#1322
3 firme din turcia, 2 din grecia, 2 din china, 2 din Romania, 1 Austria  si 1 din Italia.
Slab reprezentata Italia - Astaldi&Salini, Spania, Strabag out, Max Boegl out...

Singura diferenta fata de ofertantii de pe lot 1 este ca nu au depus niste turci (NUROL) si a depus PORR in locul lor. Tot 11 ofertanti si acolo

anacronox


AFC

^ da,da, UMB sau PORR si stim aproape sigur ca vor merge lucrurile bine
"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell

voicul

Era sa zic ca UMB e plin, dar la cate frime sunt ... presimt prelungiri de cel putin 1 an pana se va semna. Are timp UMB sa termine Radauti sau chiar si A7.

StefanCelMare

Să nu iasă Pizza... parcă văd, Pizza cu Aktor se mută pe A0 de pe A10.
:o

Ionut


carutasul

s-a mutat e un fel de a spune că deocamdată n-a ieșit pe câmp :)

Ionut

Păi nu, evident. Sunt mutați prin birouri la caldurica. E drept ca nici nu au AC.

naivu

#1330
Din punctul nostru de vedere, Aktor nu are nevoie sa se mute, simplu fapt ca a castigat licitatia anul trecut este suficient ca sa blocheze 1/3 din A0-Sud pe niste ani de zile  >:(.
Iar AC nu le trebuie acum, poate cel mult AerConditionat la vara  :D.

carutasul

@ionuț: nu au AC- adică n-au aer condiționat? De aia e căldurică :) Eu mă tot întreb cum procedează cu Euroconstruct, rămân singuri sau caută pe alții? Că din punctul meu de vedere e clar că ei mai mult decât proiectarea n-o să facă, le trebuie cineva care să lucreze, singura variantă în care ar putea avea succes ar fi să găsească pe cineva serios.

alecu26

Aktor cu lotul de CF si A0 sud si daca iau si la Nord se muta cu toata firma aici. Oricum e grav si prin Grecia pentru ei.

UMB la cat au investit in echipamente si pierzand A0 sud, au nevoie de acest lot. Sa puna la munca cofrajele de grinzi si megamacaraua. Si intradevar, pana la intrat in santier, si Bacau si Craiova sunt deja in a doua jumatate/final. Banuiesc ca e vreun an de zile proiectare, deci sperante reale de miscare in santier e cel mai devreme martie 2022...timp sufficient sa termine ce am zis mai sus.
Drumurile noastre POATE;

AFC

^Cred ca UMB a calculat bine si va fii spre gata cu lotul  CraPi si cu Centura Bacau atunci cand se vor finaliza etapele premergatoare ordinului de incepere al lucrarilor pe A0. Mai mult, cred ca liciteaza ca sa castige pe A0 nord.
Daca lucrarile incep peste un an se vor putea mobiliza exemplar si cred ca iau in calcul si ceva pe PiSi (2,3,4) care ar fi oricum in cel mai optimist scenariu, cu incepere peste 3 ani.
"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell

paulmare

^ au doua poduri la bals 550 metri peste oltet, si 1.7 km peste olt la slatina, standul ala de grinzi cred ca o sa ajunga si in oltenia, o sa isi scoata investitia cu el
Sper sa faca oferta castigatoare pe bucata asta de A0