News:

Tur de forță API 27-28 iunie, DEx12 și A7.
A7 Focșani-Buzău și Dumbrava-Mizil. DEx12 Pitești-Colonești și Balș-Craiova.

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

adix


reed

#9766
Benzile alea pentru devierea traficului rămân separate pentru accelerare,decelerare după încheierea lucrărilor așa cum e pe A2/A0?
LE. Îmi răspund singur,conform planșelor din SF ,nu.

danutzu_1069


Radu_A

mi se pare mie sau Aktor s-a apucat si de asfaltat?

Ionut

S-au apucat și de asfalt, da.
Se vede pe filmare.
Așteptați până mâine dimineață la ora 9.

danutzu_1069

#9770
Scrioșteanu, live pe FB, cu mașina pe A0, secțiunea care se da mâine in circulație. De la ora 14:00.

A explicat, ce si cum este cu breteaua speciala care ocolește pasajul de pe DN4 peste A0. Transport gabarit de orice fel spre port Oltenița.
Chiar si bretelele "normale" au acostamentul lat.

https://fb.watch/rryBTxvZT3/

Ionut

Sper să se alinieze planetele mâine și să ajung și eu la inaugurare.
Ne vedem la nodul cu DN4? Hai să ne cunoaștem. :D

Dominik

^^
Ionel Scrioșteanu: parcurs traseu A0 lotul care se deschide mâine circulației.




By The Romanian
You're in Steelers Country

P3trut

Apropo de A0 si deschideri: am impresia ca n-a pus nimeni interviul lui I. Scriosteanu la B1 TV unde spune ca A0-A2 intarzie 2-(atentie)3 luni. Deci 15 iunie va fi 15 iulie, la fel cum 15 si 30 martie au ajuns 15 aprilie.


paulmare

^ foarte util lotul care se deschide maine, poate se aliniaza ceva planete si la Aktor si tin acelasi ritm sa se intample ceva minune anul asta, desi asa cum mortul nu se mai intoarce de la groapa, nici Aktor nu cred ca e in stare sa se tina de lucru - cine stie cum o fi de data asta
si nu stiu ce parghii are cnair, cu "pusul de presiune", dar nu pe facebook, cei doi kilometri ramasi in continuarea UMB si nodul cu dn2 ar fi inca 11 km si legatura intre doua drumuri "mari" 

Ionut

Noi când vă zicem de august pentru DN4-A2 voi ziceți că avem ceva cu turcii... dacă deja Scrioșteanu zice iulie... e clar...

danutzu_1069

A zis si in live, azi... "peste 2 - 3 luni"

Ionut

Nu am văzut, mulțumesc de info.
Deci 2,5 luni înseamnă fix început de iulie.

E clar acum pentru toată lumea, sper.
Bine, "toată" lumea.

Buba e la A2. Încep să mă îngrijorez dacă Scrioșteanu deja zice 2-3 luni, posibil să fie ceva la A2 rău. Dar na, poate i-a mai venit mintea și își dă seama cât e de penibil să se afișeze cu termene tâmpite.

Horațiu 87

A0 Sud Lot 3: Trafic deviat pe A1, s-a montat ultima grindă peste pasaj


shogom

"Dar na, poate i-a mai venit mintea și își dă seama cât e de penibil să se afișeze cu termene tâmpite."

E clar, e ceva naspa la supratraversari :(  .