Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

reed

S-a mai discutat,poti sa folosesti functia search.E bretea pentru transporturi agabaritice

BIGRED1984

#9601
Adica se merge pe DN4 pana la A0, se inchide A0 putinel, se trece la nivel peste cele 4 benzi ale autostrazii si se continua pe DN4; ca sa nu urci zeci de tone pe podul de peste A0.

Telvanni

Ar avea continuitatea asa:


hvm

QuoteCu sute de muncitori și utilaje, constructorii greci au făcut deja jumătate din tronsonul dat lor pe Autostrada Bucureștiului

Citește mai mult la: https://www.profit.ro/povesti-cu-profit/auto-transporturi/foto-cu-sute-de-muncitori-si-utilaje-constructorii-greci-au-facut-deja-jumatate-din-tronsonul-dat-lor-pe-autostrada-bucurestiului-21544486

Nimic nou dar m-am prapadit de ras cand am vazut titlul. Parca s-ar fi apucat acum 3 luni si o sa fie gata in alte 3...

In alta ordine de idei as vrea sa ma arunc la un pariu. UMB o sa termine cel putin doua loturi pe A7 inainte ca Aktor sa termine pe A0Sud.

O sa platesc 500 ron in cont la API daca nu e asa. Pariul este valabil daca este cineva care sa parieze impotriva mea pe aceeasi suma in urmatoarele 24h.
Pariuri: A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe - aici

alecu26

E usor de castigat pariul de tine. Mai modifica ceva pe acolo si tin eu pariul.
AKTOR e ca minunea care tine 3 zile. Au trecut...vreo juma de zi doar.
Aktor in zilele cele mai bune e mai prost ca UMB in zilele cele mai proaste.
Astea zicand...si faptul ca pana acum cateva zile Aktor era previzionat ca de abia abia deschide la final de 2025...oa UMB deechide sigur un lot anul asta...pariul tau e exagerat.
La o cota 10:1 il tin eu.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

RaduG


bogdannp23

Salutare. O filmare de astazi de la pasajul DN4 cu Autostrada A0 Sud.


alecu26

Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

bogdannp23

La cat mai au de lucru: parapeti, stalpi iluminat, marcaje si portiunea de racordare cu DN4, nu ar trebui sa depaseasca jumatatea lunii Aprilie, dar vorbim de Alsim si orice este posibil.   >:(

omirica

Jumătatea lunii aprilie e peste 10 zile.
Cred că e evident ce se va întâmpla. Mai spre Paște, așa.


JoSo

Mi se pare mie sau planeitatea de pe A0SudL2 nu mai este ca la inceput. Am circulat ieri pe directia de mers DN5-DN6 si la un moment dat, dupa parcarea de scurta durata, am simtit mici trepidatii si parca se vedeau si denivelarile transversale la nivelul asfaltului.

Ori am fost eu super entuziasmat ca am autostrada langa casa si nu am sesizat de la inceput, ori chiar se intampla ceva! :o  :wtf: 

Sunt curios daca a mai circulat cineva de pe forum pe acolo si poate sa emita o parere!


bogdannp23

@JoSo si eu am sesizat ca au aparut ceva denivelari si nu mai este planeitatea la fel ca la inceput.

kola

#9612
Pe A1xA0 asfaltul pentru devierea spre Buc este la nivel. Tot pe A1 am vazut transportoare de grinzi(goale) de culoare roșie mergând către Pitești.

captiva

Pe contul de Facebook al lui Scriosteanu a apărut o filmare cu prima grinda montata la pasajul peste CF
Aici

shogom

^tot pe contul de FB se pare ca termenul a foat mutat de la"sfarsitul verii" pana la " sfarsitul anului daca toate merg bine" :lol:  :lol: .