News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

GIV

retelele electrice tot acolo sunt.. nu stiu cat de bine e

captiva

Ce e cu bretelele de la minutul 7?

kola

Am trecut pe dj 601 x A0. Se lucra în ambele părți ale autostrăzii atât la ora 09 dimineața cât și la ora 17.
Am și 3 poze drept dovadă.



GIV


Hercule

Aici pe langa pila mediana s-a aprobat si o pila intre sensul principal al autostrazii si breteaua spre A1?
Interesanta abordarea CNAIR, pentru unii muma, pentru alti ciuma.


Powered by API/PUM imgur uploader
Deșteaptă-te române!

danutzu_1069

Asa este si la nodul A0 cu A2, este pila intre benzi si bretea (pe sensul spre Bucuresti)

Deci, nu inteleg la ce / cine faci referire.

Hercule

Glumesti?
Adica la majoritatea proiectelor nu se aproba nici macar pila mediana. Aktor are voie cu pila mediana si intre bretele si in plus li se permite si asa ceva:


Powered by API/PUM imgur uploader

PS. La nodul A0/A2 nu am observat.
Deșteaptă-te române!

naivu

^Eu zic că pilele mediane sunt o decizie bună și mă bucur atunci când CNAIR le acceptă indiferent de motiv (fie și din simpatie pt un antreprenor care nu merită)

TVlad

Sint bune daca te ajuta sa mentii supratraversarea in aliniament. In cazul de fata vad ca tot au reusit sa coteasca drumul in asa fel incit sa treaca perpendicular pe autostrada.

raulbogdan23

Nu numa Aktor are pila mediana, vezi si A0N2 unde a lucrat UMB

https://youtu.be/ppinE1wL3OI?si=34cE5Q5KyPM5j4nO&t=266

Las asa link-ul pentru ca are si minut/secunda unde gasesti imaginea.

adix


Claudiu T.

Gata s-au evaporat muncitorii si utilajele de pe lotul 3S. Pauza 3 4 luni acu
Romani 15.1 Datori suntem noi cei tari să purtăm slăbiciunile celor neputincioşi şi să nu căutăm plăcerea noastră

carutasul

nu depinde de simpatia pentru un constructor sau altul ci de momentul când s-a făcut proiectul. La un moment dat, pe care noi îl cam știm, CNAIR a hotârît să accepte pila mediană și de atunci majoritatea proiectelor au așa ceva, cele mai vechi nu. Acum, de ce a îndreptat drumul e altă discuție, bretelele alea sugerează un nod (caz în care ar fi justificat) dar eu nu știam să mai fie vreun nod pe acolo. 

mirceaeliade

QuoteMarcel Ciolacu [in vizita pe A0S1] a arătat că în jur de 15 aprilie şi-a asumat constructorul termenul de finalizare, astfel că în sezonul estival, şi locuitorii din Ilfov şi cei din Bucureşti vor merge pe autostradă, până la Constanţa. www
Declaratie de campanie.

dumbravaandrei

Poate ii explica careva care e A2 si care e DN4... nu de alta, dar s-a mai dus sa inaugureze un pod si crezandu-se in Buzau era mirat ce naiba cauta Negoita pe langa el...