News:

Tur de forță API 27-28 iunie, DEx12 și A7.
A7 Focșani-Buzău și Dumbrava-Mizil. DEx12 Pitești-Colonești și Balș-Craiova.

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

4 Members and 6 Guests are viewing this topic.

dumbravaandrei

parca da, alea sunt toate. Daca am vazut bine, mai aveau cateva depozitate si la A0xA3. Stiu ca peste Cernica se foloseste si tablier metalic, ca sunt deschideri mai mari de 40m parca...

adix


survola

Aici sunt pasajele acelea neîncepute  >:(

AlexD

Grinzi aduse la pasajul de pe drumul agricol (strada Paraul Rece) din Domnesti si au inceput si pasajul de pe drumul Monumentul Eroilor din Clinceni (spre aerodrom). Insa inca nicio miscare la Ordoreanu, unde e cel mai mult de munca. Ce sanse are Aktor sa termine anul asta, asa?

slartibartfast

^^^^
Mai sunt câteva depozitate încă de anul trecut chiar lângă DJ301, probabil pentru pasajul de acolo.

oneway

A1-A0 la supratraversarea Dj-ului aproape 3 deschideri gata.






Powered by API/PUM imgur uploader
A0S3 - Aprilie/Mai 2025

P3trut

Cred ca un "ghinion" al Aktorului e ca nu au un nod intermediar, un fel de DN4, cu care sa mai scape din presiune si astfel sa isi si concentreze fortele (ma rog, Aktor si forta sunt cuvinte cam straine unul de celalalt) intr-un singur loc. Stiu ca exista la Darvari un nod dar nu prea are viabilitate nefiind legat la centura sau aproape de ea. Oricum, vad ca ei incep dinspre A1 inspre Bragadiru, deci e totul sau nimic.

hefaistos

E "totul" doar ca nu anul asta. Deși nu e imposibil, pentru caxAktor lucrează mult cu subcontractori, care pot apărea subit pe lucrare  Sau nu.
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu 200 euro, daca pana la 31 decembrie 2029 nu se deschide sectiunea cu tuneluri de pe A1 de la Holdea.

carutasul

păi banuiesc că dacă plătesc apar, dacă nu...
De asfaltat presupun că o să cam termine, nu știu ce fac cu zonele în suspensie, că văd că încă mai sunt, dar la structuri, deși nu ar fi așa de mult, văd că merg încet-încetișor... Până la urmă m-aș mulțumi și cu sensul dinspre A1 spre A0, adică fără podul peste A1 în prima fază, și cu un sens la podul peste calea ferată, numai să se meargă :)

kola

#9474
Am trecut azi pe A1xA0 iar la întoarcere am venit pe Dărvari. Se lucra în toate punctele în care m-am intersectat cu autostrada. Am și câteva poze









dr4qul4

Foreza aia din poza 3 inca mai are de lucru? Dupa atatia ani de la inceputul santierului si fara vreun deal care sa alunece surprinzator?
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Deschideri 2024: Intaia Cocoasa + L3, Lotul Coni , T1DX12, A0L3,

naivu

@P3trut , asta cu deschiderea partiala intre DN5-DN4 e ceea ce iti promite Beneficiarul nu Constructorul  8) ; a fost promisa pe final de decembrie, apoi pe final de ianuarie, apoi in februarie, apoi in martie si acum pare fezabila mai degraba in aprilie. Pe final de iunie, iulie, adica in interval de 3 luni de la deschiderea partiala, ni se promite si inaugurarea restului A0Sud1; nu mi se pare imposibil ca peste 2-3 saptamani sa ni se spuna ca nu se mai face nici o deschidere partiala si se inaugureaza tot lotul odata  :lol:  :lol:  :lol: !

mike_us

^ Pentru constructorul turc clar asta ar fi varianta cea mai convenabilă, tot lotul deodată. Pentru noi ar fi mai bine sa dea drumul la DN5-DN4 undeva in aprilie. Pina la mijlocul lui aprilie cred ca e realizabil daca se vrea.

naivu

^gandeste-te si la birocratul CNAIR caruia nu prea ii convine sa munceasca de doua ori (indiferent cat de bine ar fi pt noi  :) )! Pana nu aud reprezentatul AlsimAlarko asumandu-si un termen pt deschiderea partiala, am sa iau orice declara altii cu un dram de sare.

oneLess

Zicea un coleg că au depozitat și în partea cealaltă a lotului, dar nu a filmat nimeni acolo!