News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 15 Guests are viewing this topic.

Puffyk 1

Quote from: danutzu_1069 on February 19, 2024, 01:58:05 PM@Puffyk 1 , la o luna dupa ce o sa vezi hidroizolat pasajul pe ste A0
Atat de mult?!? M-am uitat la tot ce se serveste pe net in perioada asta iar parerea unanima este ca martie va fi luna inaugurarii. Eu speram un martisor, ceva.... hai un 8..... dar dupa 20!!!!?....

naivu

Am înțeles că vor descărca A0 în giratoriul temporar aflat între bretele înainte de pasaj; nu vor folosi efectiv pasajul și nici nu vor trece pe sub el așa că nu au nevoie neapărat de pasaj finalizat. Era frumos dacă inaugura A0 DN5-DN4 cu tot cu nodul A0-DN4, dar se pare că îl amână până termină tot.

adix


adix


Puffyk 1

#9124
Adix, ceva notabil se mai intampla la DN4? Ai mai ajuns in zona?

Sorinus

Vazand filmuletele postate, eu nu inteleg cu termenul sectiunii DN4-A2 este August. Toate pasajele par suprabetonate, inclusiv nodul cu A2, se lucreaza, nu exista segmente neatacate, ba chiar apare si asfalt pe ici pe colo.

Avand in vedere ca e chiar important sa fie gata macar la 1 Iulie, nu inteleg noul termen. Daca ii  dau drumul pe 20 August...ar putea la fel de bine sa-i dea la 1 Decembrie.

BIGRED1984

Pentru ca alegerile sunt in toamna !?

Sorinus

De pe Digi: Grindeanu: Autostrada A0 Sud va fi gata până la sfârșitul lunii august

Citește mai mult la: https://www.digi24.ro/digieconomic/macro/autostrada-a0-sud-va-fi-gata-pana-la-sfarsitul-lunii-august-9349

Scuze, am recitit....se refera la tot A0 sud  :D

oneLess

Grindeanu și-a asomat  :D și luna mai pentru DEx6!
Întradevăr, cei 4 piloni pentru hobane au depășit un metru ...
AC la nord de triaj, vine el ...

gabim

Mda, zici ca suntem in povestea porcului, aia de Ion Creanga. Azi dam AC si maine e lucrarea gata. Scuze de offtopic, dar cand vad promisiuni din astea ma ia cu dureri de cap.
Pariu A7: se va circula pe toate loturile UMB pana la Pascani inainte de a se circula pe lotul Pizzaroti - in caz contrar, 100 Euro in contul API.

danutzu_1069

@Sorinus , cred ca nu ai vazut bine... Sunt doua pasaje supraterane care inca nu sunt suprabetonate...
Revezi filmarile pana o sa le descoperi. Si o sa mai descoperi ca inca mai este de asternut balast stabilizat, mai este de hidroizolat tot nodul cu A2. Sa mai continui?

voicul

Sunt cam 3 viteze aici:

1. Un constructor serios dadea drumul prin Mai.
2. Alsim la cum merge in ritmul loc (incet si prea incet) ar cam putea un Iunie - Iulie (inceput).
3. Grindeanu vrea in August.

Acum ecuatia are doar 2 necunoscute, ca punctul unul nu e cazul.
Vedem care iese.

Poate infloresc eu, dar nu cei de la CNAIR dadeau sigura deschiderea in Decembrie 2023 si acum, ca e pe final, dau mai mult decat e cazul?
E legal?  :o

kola

La ora 17:44 era activitate intensă pe lotul Aktor în zona DJ 601. Erau muncitori pe stâlpi, o macara ce le ridica materiale iar pe cealaltă parte un excavator și vreo câteva basculante.

shogom

Iar a facut "Secretaru'" vizita "neanuntata pe lotul 3. Iar e nemultumit.
Zice ca se va duce saptamanal pe santierul lotului asta dar vizitele sunt in continuare "neanuntate :lol: .

carutasul

păi nu știu în care zi a săptămânii :)
Dar dacă pun cap la cap postarea lui și a colegului de mai sus... tocmai ce râdeam, poftim coincidență, s-au apucat de muncă atunci când trebuia  :)